Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Chodit pěšky do školy? Ano, ale vždy bezpečně!

Chodit, ale skutečně chodit, pěšky do školy a ze školy přináší řadu benefitů. Děti školou povinné se projdou, tudíž se věnují pro člověka té nejpřirozenější fyzické aktivitě, nadýchají se čerstvého vzduchu, povyprávějí si s kamarády, zažijí cestou nějaké to dobrodružství či lumpačinu. 

Je však nutné, aby byla cesta do školy bezpečná. Je nasnadě, že bude každé dítě muset alespoň jednou přejít vozovku. Bezpečně přejít vozovku! A právě tuto disciplínu si školáčci z prvních a druhých tříd naší základní školy osvěžili a natrénovali hned v prvním školním týdnu. 

Jejich kouči se stali odborníci na slovo vzatí a to policisté pan por. Miroslav Měchura z Policie České republiky Břeclav a slečna Iva Rathouská, strážnice Městské policie Velké Pavlovice.

Děti byly nadšené a předvedly se v tom nejlepším světle. Moc dobře věděly, jak je důležité se správným postupem rozhlédnout a také, že přecházení vozovky je akcí rychlou, žádné loudání.

Policisté dětem také připomněli, že je nevyhnutelné se patřičně vybavit a chránit své zdraví i při jízdě na kole, kolečkových bruslích či koloběžce. Naprostou nezbytností je příslušná helma a samozřejmě notná dávka pozornosti a rozmyslu.

Takže? Do školy pěšky, ale vždy a především bezpečně!

Základní škola * Děti z 1. a 2. tříd se učily přecházet bezpečně vozovku, s policisty

Text: Karolína Bártová / Foto: Archiv Základní školy Velké Pavlovice / 8.9.2023