Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Charitativní módní přehlídka WITCH MODELS

Když vznikl nápad uspořádat charitativní módní přehlídku ve Velkých Pavlovicích, tajně jsme doufali, že zvítězí zvědavost a chuť pomáhat s námi. 

Velké poděkování patří městu Velké Pavlovice, které akci podpořilo a ve spolupráci s Ekocentrem Trkmanka Velké Pavlovice, jsme mohli akci uspořádat.

Velkopavlovická sokolovna se v sobotní odpoledne, dne 14. října 2023, začala měnit k nepoznání. Pódium s květinovou výzdobou a červený koberec uprostřed sálu naznačovaly, že večer bude vítat nevídané hosty a také to tak i bylo. Připravovalo se zde vše potřebné pro Charitativní módní přehlídku WITCH MODELS.

V úvodu jsme se představily my dámy z WITCH MODELS a vzápětí jsme přenechaly prostor vzácné návštěvě klientů Sociálně terapeutického centra Radost v Hustopečích, společně i s pracovnicemi daného centra. Ti v roli modelů a modelek předvedli neskutečný výkon a prezentovali své výrobky z dílen, a hlavně prezentovali sami sebe. Mohli jsme vidět klobouky s květinovým aranžmá a také čelenky ve vlasech. 

Z naší strany jim patří úcta a respekt, protože to, co všichni předvedli bylo tak emotivní, že nás to tzv. „rozsekalo“ a emoce s námi cloumají ještě nyní, když si na nedávno uplynulé silné okamžiky vzpomeneme.

Charitativní módní přehlídku doplnilo vystoupení místního dětského folklórního kroužku Floriánek a mládežnické cimbálové muziky Palička. Mladí tanečníci a muzikanti hostům přiblížili život u nás v Pavlovicích, zdejší tradice, kroje a vše co k tomu patří. 

V průběhu večera jsme měli možnost předvést modely z En Butik Fashion, obchůdku Spodní prádlo pod Radnicí Hustopeče, z regionální dílny Magdino vyšívání a krásných kabelek z Velkých Pavlovic – Cochtanovic. Na závěr modelky předvedly róby Svatebního salónu New Star z Hustopečí.

Potěšil nás až nečekaně velký zájem z řad široké veřejnosti, díky které jsme mohli v závěru večera předat šek v hodnotě 22.500 Kč, ten za Diakonii Betlém převzala Bc. Jana Lexová. V průběhu večera bylo také možné zakoupit si výrobky z jejich dílen a podpořit tak diakonii přímo touto koupí anebo vhodit finanční příspěvek do kasičky. Nakonec se částka vyšplhala na pěkných 28.660 Kč. Výtěžek ze sobotní akce poslouží k opravě dětského stacionáře Narnie v Morkůvkách.

Jsme velmi rády, že se akce podařila a někdy ve Velkých Pavlovicích opět na viděnou! WITCH MODELS budou opět rozdávat pomoc a radost tam kde je potřeba, už za pár týdnů - 4. listopadu 2023 budeme pomáhat Natálce z Bolatic na opačné straně Moravy.

Neskutečná energie, která nabila atmosféru akce hned od samotného začátku, nás provázela celým dlouhým euforickým odpolednem, až do samotného závěru. To je přesně ta motivace, která nás žene kupředu. Však i naše heslo mluví samo za sebe… - „Pomáhat nás baví.“

Lidé tleskali, plakali, bavili se a o to nám šlo, aby si každý odnesl zážitek doprovázený dobrým skutkem a také pozitivní emocí ve svém nitru. Posláním naších akcí je pomáhat dětem anebo lidem, kteří to v životě nemají úplně jednoduché. Každá z nás má své civilní zaměstnání a čtyřikrát do roka máme možnost pomáhat.

Proč to tedy nevyužít prostřednictvím toho, co nás baví. A to je móda. Také bychom rády, aby se každá žena cítila dobře, když nás vidí, a pak přišla do butiku a vybrala si na sebe něco hezkého a klidně si řekla: „Já mám postavu jako ta tmavovláska a chci ty šaty co měla.“ Krása je relativní pojem (nezapomeňte, pochází „zevnitř“) a úplně každá žena může být krásná v naprosto každém věku.

Na závěr patří velké poděkování všem, co se na akci podíleli jakýmkoliv způsobem, od příprav až po finanční podporu, nebo příspěvkem do tomboly. Nesmíme zapomenout na Vás – návštěvníky, protože bez Vás by to nešlo. Děkujeme!

Kultura a kulturní život * Charitativní módní přehlídka WITCH MODELS

Text: Za WITCH MODELS Bc. Monika Bohumelová / Foto: Oldřich Otáhal / 19.10.2023