Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Champion "NEUBURSKÉ - tajemná odrůda moravských vinic" je z Velkých Pavlovic

V sobotu 20.června 2009 se v Boleradicích sešlo12 odborných hodnotitelů vína, aby posoudilo více než sto vzorků odrůdy Neuburské z různých vinařských podoblastí a vybralo nejlepší vína pro nadcházející přehlídku.

Po hodnocení vín provedeném formou tzv. kulatého stolu, titul Champion celostátní soutěžní přehlídky získalo Neuburské – pozdní sběr 2008 od výrobce Vinařství Lacina z Velkých Pavlovic. Jako nejlépe hodnocené víno starších ročníků bylo vybráno Neuburské – ročník 1973 od pana Františka Fojtíka z Mutěnic.

 Poháry pro vítěze a další tři oceněná vína budou předány na celostátní soutěžní přehlídce Neuburské – tajemná odrůda moravských vinic, která proběhne dne 4.července 2009 od 10.00 v Boleradicích. Součástí přehlídky je ochutnávka soutěžních vín, prezentace dalších vín několika přítomných vinařů v jejich stáncích, odborný seminář věnovaný odrůdě Neuburské a pro zájemce z řad cyklistů taktéž 40 km dlouhý okruh připravený ve spolupráci s Nadací Partnerství a sdružením Forum Moravium. Pořadatel akce je Mikroregion Hustopečsko a projekt je podporován Vinařským fondem.

Zdroj: Mgr. Petr Koráb

25-06-2009