Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Champion MEDITRINY není z daleka!

V sobotu 7. března 2015 proběhla v sokolovně ve Velkých Pavlovicích za podpory Města Velké Pavlovice vinařská mezinárodní soutěž MEDITRINA, degustace žen. Celá akce se skládala ze dvou částí, dopoledního hodnocení vzorků vín a večerního slavnostního vyhlášení výsledků soutěže s bohatým kulturním programem.

Pro čtyři hodnotící komise, kterou vedla jako garant Ing. Katarína Furdíková, se sešlo k posouzení okolo 220 vzorků z celkem 57 vinařství z Moravy, Slovenska, Rakouska, Argentiny a Španělska.

Hodnocení probíhalo ve spolupráci s Národním vinařským centrem Valtice a hodnotilo se přes počítačový system Elwis. Po náročné a soustředěné práci vyhodnotilo 20 degustátorek vítěze odrůd i šampiona výstavy. Tím se stalo Vinařství Jan Stávek Němčičky se svým Rosé Turold 2014, pozdní sběr.

Pořadatelka děkuje všem sponzorům, přátelům a spolupracovníkům, kteří se podíleli na organizaci a průběhu I. ročníku. Především úzkému přípravnému týmu, bez kterého by se tato krásná, avšak náročná akce nepodařila tak, jak proběhla.

První ročník už je za námi, ALE druhý nás čeká!

Pavla Škrabalová


 

Fotogalerii z I. ročníku vinařské soutěže MEDITRINA * Degustace žen
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2015 Melinda Hiclová

 

 


09-03-2015-BK