Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Četla patrně jenom děvčata - dětská soutěž MěK

Dvacetčtyři správných odpovědí se sešlo v Městské knihovně Velké Pavlovice na závěr podzimní literární soutěže pro mladší čtenáře. Soutěž probíhala na stránkách městské knihovny od 9. září do 6. října 2013, letos moc děkujeme za spolupráci vedoucím z družiny ZŠ.

Úkolem dětí bylo přečíst krátké ukázky pohádek nebo příběhů zveřejněných na webových stránkách města Velké Pavlovice a poznat název každé že čtyř knížek, ze kterých knihovnice ukázky vybrala. Správné odpovědi tedy byly následující: Dášeňka, Příběhy včelích medvídků, Králíci z klobouku a Indiáni z Větrova.

Přestože byly ukázky vybrány s ohledem na předpokládaný zájem chlapců i dívek, odpovědi v závěru soutěže nakonec odevzdaly pouze dívky, všechny jsou z 1. stupně velkopavlovické základní školy. Ceny tentokrát vylosovaly kolegyně - pracovnice městského úřadu pro 6 oceněných čtenářek.

Hlavní cenu, knihu pro tvůrčí hru s módou, získala Zuzka Bártová ze 4.A, sladkou odměnu potom dalších 5 soutěžících: Terezka Nováková z 2.A, Markétka Nováková a Klárka Zborovská, obě ze 3.A, Janička Kynická a Deniska Sedláková, obě ze 3.B.

Na závěr soutěže pozvala knihovnice děti z družiny na pátek, 18. října, aby podpořily svoje kamarádky a zatleskaly jim při předávání cen. Na uvítanou v městské knihovně čekala malá sladkost, hezká pohádka a drobný dárek na všechny děti, které se svými vedoucími do knihovny zavítaly.

Těšíme se, že malí čtenáři, a tentokrát jak kluci, tak holčičky, přijdou se svými rodiči nebo prarodiči do městské knihovny také na předvánoční posezení v pátek, 20. prosince.

Mgr. Dana Růžičková, knihovnice


 

Fotogalerii z losování malých čtenářek a předvání cen
v Městské knihovně Velké Pavlovice otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2013 Mgr. Dana Růžičková & Karolína Bártová

 

 

18-10-2013-BK