Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Česko zpívalo koledy a my s ním

Ve středu 11. prosince jste si mohli společně s Deníkem z vydavatelství Vltava Labe Media a Hanáckoslováckým krúžkem zazpívat koledy v rámci celorepublikové akce "Česko zpívá koledy". Několik desítek obyvatel Velkých Pavlovic i přespolních si společně zazpívalo nejen koledy a vánoční písně všeobecně známé, ale také již ty zapomenuté, které se kdysi zpívaly u nás na Hanáckém Slovácku. Podpořit tuto akci přišli i zpěváci z Presúzního sboru a dětičky z Dfs Floriánek. V třístupňovém mrazu zpěváky zahříval krúžkařský svařák i čaj. Jeho nákupem přítomní přispěli chlapcům z Hanáckoslováckého krúžku na vyšívané košile. 

Děkujeme!

O akci Česko zpívá koledy:
V roce 2019 se akce konala již podeváté a zpívalo se na téměř tisícovce míst. Kouzlo akce spočívá v tom, že ve stejný moment zpívají lidé v celé zemi i za jejími hranicemi několik stejných koled. Symbolickým „zpěváckým telemostem“ tak tisíce hlasů najednou propojí tisícovka měst a obcí v České republice i v zahraničí.

Hanáckoslovácký krúžek pro vás připravil zpěvníček koled, který si můžete stáhnout ZDE.

Klidný advent a veselé Vánoce vám přeje Hanáckoslovácký krúžek, z.s.

Česko zpívalo koledy a my s ním

Text: Zuzana Martínková / Foto: Oldřich Otáhal / 12.12.2019