Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

České vinařské závody koupily po Viniu i vinařství Pavlovín

Napsali o nás * Břeclavský deník; 9.7.2012 - Velkopavlovické vinařství Pavlovínnového majitele. Většinový podíl společnosti koupily České vinařské závody, do jejichž majetku patří také Vinium Velké Pavlovice. Za Pavlovín zaplatily více než padesát milionů korun.

Koupí vinařství Pavlovín jsme získali přibližně pětašedesát hektarů vinic včetně technologického zázemí na zpracování a skladování vína. A navíc ještě výsadbová práva na dalších sedmnáct hektarů vinic," uvedl generální ředitel Českých vinařských závodů Libor Výleta.

Od tohoto spojení si slibujeme zejména posílení pozice naší vinařské skupiny v oblasti gastronomie a vinoték," zhodnotil hlavní přínos vinařství Pavlovín pro nového majitele.

České vinařské závody už majetkově ovládají také jedno z největších vinařství v České republice, a to Vinium. Tato vinařská společnost má rovněž sídlo ve Velkých Pavlovicích.

Koupí většinového podílu ve vinařství Pavlovín chceme potvrdit, že se celá naše skupina chce i nadále soustředit na kvalitu vyráběného vína," nechal se slyšet předseda představenstva Českých vinařských závodů Miroslav Kurka.

Důkazem je podle něj dvaačtyřicet medailí, které získalo Vinium od začátku tohoto roku. A to nejen v České republice, ale i v Rakousku a na Slovensku. O kvalitě vín z vinařství Pavlovín pro změnu svědčí jejich nedávný úspěch na mezinárodní výstavě vín v americkém San Francisku, kde získaly velkou zlatou medaili a dvě stříbra.

Společný podnik České vinařské závody a Vinium Velké Pavlovice vyprodukoval v roce 2011 více než deset milionů lahví tichých vín dodaných na trh. Obě firmy v tomto roce utržily 368 milionů korun.

Autor: Michal Šupálek

 

 

09-07-2012 PV