Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Červnovou neděli rozezněly mladé dechovky

V neděli 7. června 2009 se na sóle u sokolovny sešli milovníci dechovky. Základní umělecká škola a Město Velké Pavlovice uspořádaly II. ročník setkání hudebníků, který od letošního roku nese název Festival mladých dechovek Mirka Pláteníka, k uctění památky milovníka a propagátora dechovky, muzikanta, který dlouhá léta hrával ve Starohorce a Mistříňance a z  jehož iniciativy vzešlo pořádání tohoto festivalu mladých muzikantů ve Velkých Pavlovicích.

Na festivalu se představily čtyři kapely žáků Základních uměleckých škol z Klobouk u Brna, Čejkovic, Velkých Pavlovic a Veselí nad Moravou. Moderování se ujal dirigent velkopavlovické dechovky MgA. Zbyněk Bílek. Všechny kapely zaujaly nadšené početné publikum svým repertoárem, který tvořily tradiční lidové písně, ale také moderní orchestrální skladby.

Zpestřením programu byl verbuňk v podání Marka Krause ze Šakvic, který zazpíval a bravurně zaverboval při písni "Jede šohaj z Vídňa" za doprovodu velkopavlovické dechovky.

Poděkování za pěkné odpoledne plné hudby a zpěvu patří všem vystupujícím i organizátorům, zejména panu Petru Jilkovi, zvukaři panu Radkovi Kalivodovi, dále Ing. Liboru Bendovi, Milanu a Pavlovi Dobrovolným.

 

Těšíme se na shledanou za rok na třetím ročníku dechovkového festivalu!

Foto © 2009  Ing. Zdeněk Karber

08-06-2009