Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Čerti se rojili, přišel i anděl a Mikuláš! Za dětmi do školky...

Koncem prvního prosincového týdne se všichni čerti ženili! A jestli zrovna neženili, tak se aspoň rojili... Úvodní dostaveníčko si dali v předstihu už v pátek, ačkoliv běžně pospolu s Mikulášem a anděly obchází děti až 5. prosince, v předvečer svátku sv. Mikuláše.

Jenomže letos vyšlo toto datum na sobotu a to je ve školce zavřeno. Čerti si nemohli nechat ujít příležitost malé školkaříky navštívit a proto se za nimi s celou mikulášskou družinou vydali den předem.

Došlo na hudrování, řinčení řetězů i na takové malé „výchovné“ postrašení, ale také na pofoukání bolístky spanilým pohádkovým andílkem a nakonec i na sladké dárečky z rukou moudrého Mikuláše, včetně láskyplného pohlazení.

Děti byly nadšené a spokojené, okouzlené pohádkovou družinou... Ani jedno dítko nesvázal čert do pytle a neodnesl. Vždyť nikdy není tak zle, aby se nenašla byť jediná příležitost chyby napravit. Nikdy není pozdě na takové malé polepšení!

 

Za Mateřskou školu Velké Pavlovice Karolína Bártová * www.msvelkepavlovice.cz


 

Fotogalerii z MIKULÁŠSKÉ NADÍLKY v mateřince otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2015 Archiv Mateřské školy Velké Pavlovice

 

 


07-12-2015-BK