Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Čertí rojení ve školce... a přišel i MIKULÁŠ s ANDÍLKEM

To vám byla čertiska! Obrovská, sírou smrdutá, stará sláma jim padala za patami, brrrr, hrůza na ně pohledět! Ještěže s nimi šli i hodný svatý Mikuláš a sněhobílý andílek, s košíčkem plným dobrot, jinak by se to snad ani bez slziček neobešlo... I když, i ta sem tam ukápla! Kde? No přeci v naší školce, přesně na den na mikulášskou nadílku, 5. prosince 2012, a tak jsme si rovnou připravili pro naše rodiče, sourozence, babičky, dědečky a kamarády besídky!

Paní učitelky všech čtyř tříd, Berušek, Koťátek, Sluníček a Kuřátek, nacvičovaly mikulášská pásma už od začátku listopadu, to aby byla divadelní představení dokonalá a vypilovaná do puntíku. A také že byla, no přece si malí školkaříčci nemohli trhnout ostudu, nejen před rodiči ale hlavně před mikulášskou pohádkovou trojicí.

Beruškové děti si zahrály na zimní les plný zvířátek, u Koťátek se vyrojil čertovský dorost, naopak o patro výše u Sluníček si dali dostaveníčko andílkové a sněhuláčci a Kuřátka si střihla divadelní kus pojednávající o nebeské poště. Všechny besídky byly nádherné, děti šikovné, rodiče na své ratolesti patřičně pyšní a dojatí a paní učitelkám určitě spadl kámen ze srdce, že se vše podařilo na jedničku s hvězdičkou. Zazvonil zvonec, divadelním pohádkám je konec a...?

...a přichází důstojný Mikuláš v doprovodu hodného a vlídného anděla a také dvě obrovská hrůzostrašná čertiska! Sice občas někdo říká, že jsou to převlečení lidé, ale jak by tedy mohli vědět, že si děti někdy neuklízí hračky, že zlobí místo odpoledního spinkání, že lítají po chodbách školky, občas neposlouchají a nebo dokonce, že se šťourají prstíkem v nose :-)))! Ojojoj, to nebude jenom tak, ti to měli v knize hříchů všechno pěkně nažalované!

Vězte však, že to byly opravdu jen malé hříšky, děti svatosvatě slíbily,
že se do příští obchůzky Mikuláše napraví.
Věříme, že se jim to podaří, mají na to celý rok!


Karolína Bártová

 

PS: Velmi děkujeme Jiřímu Michnovi – Mikuláši, Michaelce Melicharové – andělovi a Radimovi Buchtovi a Josefu Konečnému – čertům, za úžasné herecké výkony. Byli jste výborní!


 


 

Fotogalerie z MIKULÁŠSKÝCH BESÍDEK ve školce
otevřete kliknutím na obrázky...

 

Besídka u BERUŠEK

 

 

Besídka u KOŤÁTEK

 

 

Besídka u SLUNÍČEK

 

 

Besídka u KUŘÁTEK

 

 

Mezi děti přišli MIKULÁŠ, ANDĚL A ČERTI!

 

Foto © 2012 Karolína Bártová

 

 

06-12-2012-BK