Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Černobílé zpravodajství oddílu šachu

Zdravím všechny naše šachové příznivce a fandy! Tak nám začala soutěž. Hráli jsme tuto neděli s tradičním soupeřem ŠK 1923 Kyjov. Začátek po vstupu do hrací místnosti balada, Franta Čermák nastavil termostat na 20°C, venku se honili kluci v dešti za balonem při 5°C. Hned se udělá člověku lépe.

Máme přeci krásný sport. Hráči domácích se pomalu trousí, skládáme figurky, vedeme ranní nedělní plky, prostě pohoda. Volá Ivoš: „Kde čeká Aleš s Táňou?“ „Hmm“, již vím, že bude problém, lidi z prvních tří šachovnic jsou někde v terénu. Přihrnou se hosté jak Turci na Vídeň, v plném počtu a načas.

Co „fčíl“? Vedeme s nimi keci(y) v kleci, dobrá každá minuta. Po chvíli je jim jasné, že máme asi problém. Usedají k šachovnicím, a že abychom začali. Pravidla jsou jednoznačná a musí se dodržovat. Čtu pomalu jednotlivé hráče, vítám hosty, vzpomenu dušičkový čas, letošní úrodu hroznů, polituji mladé fotbalisty, upozorním na možnost občerstvení, požádám rozhodčího o pár slov a začínáme.

Naštěstí se část našeho komandstva přiřítí za 10 minut. Energii, s jakou se naši hráči vrhli na soupeře, by mohl ČEZ vykupovat. Jako první skončil Staňa Hlávka a shodl se se soupeřem na remíze, vítězí Jenda Michna, který soupeře zválcoval jak plech ve Vítkovicích. Ale ouha. Začínají většinou složité střední hry na jednotlivých šachovnicích, remizuje Milan Válek a začíná být vidět, že soupeři nejsou žádná ořezávátka. Aleš dostane parádní vidle, jeho věž se odebrala za Velkým Manitou. Nabízím soupeři, remízu, odmítá. Vyvětráme. Čerstvý vzduch a nové myšlenky. I ODS by to potřebovala.

Marek na čtvrté šachovnici se dostává z močálu, kde byl až po ústa a remizuje, Táňa likviduje soupeřovy figurky jak Amazonka bojovnice nepřátele a máme další bod. Mému soupeři padá praporek. Uf!

Všichni se najednou ze zachmuřených obličejů lidí ve vegetariánské jídelně proměnili na veselé návštěvníky svatomartinských otevřených sklepů.

Na dalších šachovnicích rychlé remizi, je již rozhodnuto. Máme první vítězství 5,5 : 2,5. Letos jsme oslabeni o kolegy, kteří za nás hráli několik let, ale snad budeme i nadále důstojně hájit barvy velkopavlovického šachu. Jistě nemůžeme myslet na umístění na prvních příčkách, ale to nám až tak nevadí.

Příští týden jede „B“ tým do Hustopečí a to bude velmi velmi těžké. Připravujeme opětovné zavedení šachového kroužku pro děti. Držte nám i nadále palce a my se Vám budeme snažit přinášet radost a dobré zprávy.

 

Zdeněk Hicl, kapitán šachového oddílu Velké Pavlovice


 

Fotogalerii z šachového turnaje Velké Pavlovice - Kyjov
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2013 Archiv Šachového oddílu Velké Pavlovice

 

 

07-11-2013-BK