Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Cena Premio della Stampa pro vinařství Baloun


Severoitalské město Bergamo pokračuje ve čtvrté edici soutěže vín z bordeauxských odrůd nazvané Emozioni dal Mondo – Merlot e Cabernet insieme, která se konala pod patronáží mezinárodní organizace O.I.V. (Organisation de la Vigne et du Vin) ve dnech 16.-18. října 2008 ve výstavní hale Feria-Bergamo.


Vinařství Radomila Balouna z Velkých Pavlovic zde letos získalo se svým Cabernet Sauvignonem v pozdním sběru z ročníku 2007 jednu ze 13 cen Premio della Stampa. Tato speciální cena novinářů, z nichž většina jsou členové F.I.J.E.V. (Fédération Internationale des Journalistes du Vin et Spiritueux) a International Circle of Wine Writers, je udělována jednomu vínu z každé ze všech 19 zastoupených zemí, avšak pouze pokud se vzorek umístil s nejméně 85 body na pozici zlaté medaile.

Sedm hodnotících komisí složených každá z deseti porotců, mezi nimiž byli profesionální degustátoři z Itálie, Francie, Španělska, Velké Británie, Belgie, Německa, Rakouska, Řecka, Švýcarska, Chorvatska, Maďarska, Chile, Argentiny, Peru, Japonska, Jihoafrické a České republiky, udělilo v soutěži Emozioni dal Mondo 2008 čtyři velké zlaté a 47 zlatých medailí z celkového počtu 180 vzorků.

14-11-2008