Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Čas života se naplnil… dne 15. listopadu 2019 zemřel pan Ing. Pavel Procházka

Není tomu tak dávno, kdy oslavil 60. narozeniny pan Pavel Procházka. Uplynulo jen pár měsíců a jeho život se naplnil tak tiše, jako když padá hvězda, jako když stromy a pole vydají svou úrodu a oddají se zimnímu spánku. Pan Pavel Procházka zemřel dne 15. listopadu 2019.

Jen pár týdnů nazpět nás navštívil na radnici, s úsměvem na tváři a zdviženou rukou nám pokynul na pozdrav. Nikdo z nás v tu chvíli netušil, že je tomu naposledy, že se již příště nesejdeme…

Osud někdy dokáže splést podivnou nitku života. Zlá, zákeřná nemoc mu nedovolila žít dál… Přesto prožil plný a bohatý život. Jeho cesta byla protkána prací a láskou ke svým nejbližším, ke zdejšímu vinorodému kraji, k rodnému městu. Zanechal odkaz, který v našich myslích a v srdcích vyvolává vzpomínky, vděčnost, úctu a lásku.

Páteční večer tak vše změnil, vše je minulostí. Zůstává zde jen to, co bylo vykonáno… jeho odkaz, jeho dílo, které nás bude těšit dál, i generace příští při ohlédnutí do minulosti.

V našich myslích zůstanou navždy vzpomínky, jež nezaniknou a budou nám vracet obraz člověka, který žil mezi námi… odešel, jak tomu jeho osud chtěl… Přejme mu klid na jeho věčné pouti. 

S úctou k jeho památce

jménem zaměstnanců Městského úřadu ve Velkých Pavlovicích, Služeb města, knihovny a TIC

Dagmar Švástová

Poslední rozloučení s panem Ing. Pavlem Procházkou se konalo dne 20. listopadu 2019.