Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Čas si udělaly děti i maminky a babičky

Není větší radosti, než přivítat na podvečerní akci tolik dětí, že už se jich do místnosti ani víc nevejde. Proto jsme se tak radovali v městské knihovně v pátek 22. prosince, když přišly nejenom děti, ale také jejich maminky a babičky na Předvánoční hravé odpoledne pro děti.

Mohly si společně vyrobit vánoční přáníčka, vystřihovánky – stromky i sněhuláky, tradiční vánoční řetězy z papíru nebo látkové ptáčky jako ozdoby na vánoční stromeček. Výtvarné práce si mohly děti zpestřit skládáním pohádkových puzzles a všem snad přišly vhod vybrané pohádky. Tentokrát jsme překvapili klasickou retro večerníčkovskou pohádkou o Vánocích u Spejbla a Hurvínka a novými kouzelnými pohádkami spisovatele Františka Nepila o psu Barykovi.

Přestože je zapotřebí přichystat aktivity pro děti různého věku, snad si každý malý návštěvník předvánočního odpoledne v knihovně vybral tu svoji. Velkým překvapením mělo být čarování na závěr, ale kouzlo se nám bohužel nezdařilo. Snad si rodiče se zarputilým olovem poradili aspoň doma.

Další hravé odpoledne chystáme pro děti v březnu, který je Měsícem čtenářů.

Předvánoční hravé odpoledne v knihovně

Text: Mgr. Dana Růžičková, knihovnice / Foto: Věra Procingerová / 2.1.2018