Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

ČARODĚJNICKÝ REJ, louka u rybníka opět po roce zahořela

Již druhý rok uspořádal Klub sportovních rybářů při TJ Slavoj Velké Pavlovice akci Pálení čarodějnic pro širokou veřejnost. Stalo se tak na den přesně 30. dubna 2016, kdy se dle starých pověstí slétají ke svým rejům čarodějnice, zapalují se ohně, otevírají se skály s poklady a vůbec, slaví se příchod dlouho očekávaného jara.

Krásné slunečné počasí přilákalo odpoledne na louku u velkopavlovického rybníka na ulici Nádražní spousty rodičů s dětmi, pro které byl připraven pestrý a zajímavý program s řadou soutěží a her. Vítězové, jak je zvykem, dostali medaile, ale i ti méně úspěšní nedocházeli bez drobné odměny za snahu a účast. Děti měly také možnost vyřádit se na nafukovací atrakci, která v určitých okamžicích nezvládala jejich nápor.

Všichni využili možnost občerstvení, které bylo připraveno a obsluha chvílemi nevěděla kam dřív skočit, aby uspokojila hladové a žíznivé zákazníky.

Večer se nesl dle tradice ve znamení ohňů. Na pečlivě naskládané vatře byla upálena čarodějnice a okolo sálajících plamenů bylo hluboko do noci veselo a živo.

Klub sportovních rybářů při TJ Slavoj Velké Pavlovice děkuje všem, kteří  investovali svůj volný čas
a připravili tuto skvělou akci. Radost a úsměvy dětí byly tou nejlepší odměnou.

 

Karel Hovězák, Klub sportovních rybářů při TJ Slavoj Velké Pavlovice


 

Fotogalerii z ČARODĚJNICKÉHO REJE na louce u rybníka otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2016 Oldřich Otáhal

 

 


02-05-2016-BK