Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Čarodějnický dorost vyrazil na filipojakubský rej

Konec měsíce dubna je od nepaměti zasvěcen čarodějným silám. Čarodějnice si chystají svá létací košťata a připravují se na den, kdy vyrazí ze svých omšelých tmavých doupat na hrůzostrašný čarodějný rej.

I v naší školní družině se jeden takový čarodějnický slet  konal. Nevyzpytatelné počasí nám trošku zasáhlo do našeho čaroprogramu, a tak jsme byli ochuzeni o táboráček. Přesto jsme se nenechali odradit mokrem a ve čtvrtek, dne 28. dubna 2011 po obědě, se naše děti za pomoci paní vychovatelek s nadšením nahastrošily a díky líčidlům a škraboškám zamaskovaly do podoby čarodějnic a čarodějů.

Po doladění všem důležitých detailů na kostýmech jsme se ruku v ruce vydali čarodějným průvodem na hřiště „za kostem“, kde na nás čekalo několik čaroher a dovádění. Ve velkém kruhu, držíce se za ruce, se nám každá čarodějnice a čarodějník představili svým jménem a také sdělili, z jaké čarozemě pocházejí. Pak přišla řada na soutěž v letu na košťatech a další drobné hrátky.

Na závěr našeho veselého reje na hřišti dostal každý účastník sletu sladkou odměnu v podobě lahodné zmrzliny. Tím však naše dovádění neskončilo. Společně jsme si totiž ještě zalétli do družiny, kde vypukl za doprovodu známých českých pohádkových písniček pravý čarodějnický tanec. Zábava neznala konce...

Ale vše má svůj závěr, a tak i my jsme se po pěkně stráveném odpoledni museli rozloučit a odebrat se do  svých domovů s přáním, že v příštím roce si musíme čarodějnický slet zase zopakovat. Doufejme, že tentokrát nám bude i počasí více nakloněno a přijde řada i na oblíbený táboráček.

Mgr. Lenka Tesařová, SVČ při ZŠ Velké Pavlovice

 

Fotogalerie I * Foto © 2011 Milán Pecka - otevřete kliknutím ZDE

Fotogalerie II * Foto © 2011 Mgr. Lenka Tesařová - otevřete kliknutím ZDE

 

Společné foto z ČARODĚJNICKÉHO REJE 2011

 

Foto © 2011 Mgr. Lenka Tesařová

 

03-05-2011-BK