Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Čarodějnice na popel. Letos vzplála pod rozhlednou Slunečná

Změna je život! Tak proč třeba nevyměnit louku u rybníka za turistický areál Nad Zahradami s rozhlednou Slunečná? Ano, přesně tam letos premiérově vzplála o posledním dubnovém dnu roku 2023 hranice, na které byla upálena čarodějnice. 

Slet čarodějnic s tradičním táborákem a spoustou zábavy a her pro děti uspořádali provozovatelé areálu s velkopavlovickou rozhlednou Slunečná, tedy Rodinné vinařství Suský a Rodinné vinařství Helena za vydatné pomoci přátel, kamarádů a známých, nezištně ochotných přidat ruku k dílu. Odměnou jim byly radost a smích dětí, dobrá nálada a spokojenost dospělého doprovodu.

Kromě bohatého programu, jehož hřebem bylo samozřejmě upálení čarodějnice, připravili organizátoři pro své hosty vynikající občerstvení. Každý si mohl vybrat, na co měl právě chuť. Nechyběly sladkosti, ale ani pochoutky z grilu, do křupava opečené špekáčky a jak jinak, když jsme na jihu Moravy, ve Velkých Pavlovicích a pod Slunečnou s kioskem provozovaným místními vinaři, o víno všech možných odrůd nebyla nouze. Kdo raději pivko, limonádku nebo kávičku, nepřišel zkrátka. Takže..., co dodat? Značka "ideál"!

Všem, kteří s organizací akce jakkoliv pomohli, patří velký dík a těm,
kteří letošní Slet čarodějnic podpořili svou účastí, jakbysmet! 

Za rok opět "na sletěnou"! Vivat čarodějnice ☺!

Kultura ve městě * Slet čarodějnic letos premiérově pod rozhlednou Slunečná

Text: Karolína Bártová / Foto: Oldřich Otáhal / 1.5.2023