Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Čapkovy povídky na prknech Polárky

Dne 6. ledna 2012 se naše třída (tercie Gymnázia V. Pavlovice) společně s třídou kvartou vydala na divadelní představení Povídky z jedné i druhé kapsy. Zmíněné představení brněnského divadla Polárka bylo napsáno na motivy povídek Karla Čapka.

Ráno v půl deváté jsme vyjeli z Velkých Pavlovic a ani ne za tři čtvrtě hodiny jsme přijeli do Brna. Představení začínalo téměř hned po našem příjezdu.

Zahájeno bylo povídkou „Obyčejná vražda“, od níž se odvíjel i další děj. Dvojice režisérů zpracovala sedm povídek jako na sebe navazující příběhy lidí.

Po skončení divadelního představení následoval seminář se scénáristkou a režisérem této hry, na kterém nám zodpověděli naše dotazy ohledně představení a vysvětlili nám své tvůrčí záměry. Ve finále jsme se vžili do rolí kritiků a dostali za úkol zhodnotit klady i zápory  představení. Povětšinou bylo kladně hodnocené herecké provedení a výborně zpracované dobové kostýmy.

Většině z nás se představení líbilo a dnešní den jsme prožili tak trochu v duchu třicátých let minulého století.

 

Viola Krausová, studentky tercie

 

Studetnti tříd tercie a kvarta v divadle Polárka
Představení Povídky z jedné i druhé kapsy

 

Foto: Archiv Gymnázia Velké Pavlovice

 

16-01-2012-BK