Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Cácory měly svůj poslední koncert

V úterý 28. dubna 2009 se v sedm hodin večer zaplnil sál Městského úřadu, všichni si přišli naposled poslechnout flétnový soubor Cácory, který působil  při  ZUŠ Velké Pavlovice devět let pod vedením Mgr. Jana Míchala.  Za ty roky se v souboru vystřídalo několik hráčů na flétny. K dnešnímu dni jsou členkami souboru Edita Fůkalová, Kamila Hanzálková, Markéta Hiclová, Lucie Procingerová, Hana Pospíšilová, Veronika Schäfferová a Eliška Veverková. Zasloužilými členkami jsou Anna Holásková a Veronika Jaborníková.

Pod vedením pana učitele nacvičily za dobu své působnosti spousty skladeb klasických i současných autorů, zúčastňovaly se soutěží, kulturních i společenských akcí. Vrcholem jejich činnosti bylo natočení  CD v nahrávacím studiu v Dolních Bojanovicích.

Vzhledem ke studijním povinnostem členek, soubor ukončil svoji činnost závěrečným slavnostním koncertem. Děvčata na něm předvedla to nejlepší ze svého repertoáru. Bouřlivý závěrečný potlesk svědčil o tom, že se vystoupení líbilo. V očích některých rodičů se zaleskly i slzičky, při vzpomínce na roky, ve kterých provázeli své děti na všech vystoupeních.

Velké poděkování patří panu učiteli Mgr.Janu Míchalovi za jeho obětavost a velmi lidský a kamarádský přístup k dětem i k jejich rodičům.

Zdeňka a Markéta Hiclovy

 

Poslední tóny flétnového souboru Cácory 
                           vyvolaly především v rodičích nostalgické vzpomínky ...

Foto © 2009  Jaroslav Hicl

30-04-2009