Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Bylo nás třicet, nejen na oslavách Diamond Jubilee v Anglii

V sobotu 2. června 2012 jsme od naší školy, gymnázia ve Velkých Pavlovicíchvyrazili vstříc novým zážitkům do Velké Británie. Po projetí Německem a Francií jsme v brzkých ranních hodinách nasedli v Calais na trajekt, který nás vysadil v Doveru. Celou neděli jsme strávili v Londýně. Počasí nám moc nepřálo, ale nám to příliš nevadilo, protože jsme byli celí rozjásaní z toho, že jsme se stali přímými účastníky oslav Diamond Jubilee - 60 let panování královny Alžběty II..

Celé město bylo plné příprav, Picadilly Street se proměnila v jednu ohromnou tabuli prostřenou v barvách Union Jack. Právě na této ulici měli někteří z nás možnost z bezprostřední blízkosti spatřit prince Charlese. Nebyl to jediný člen královské rodiny, kterého bylo možno v Londýně zahlédnout. O pár hodin později jsme na řece Temži pozorovali celou flotilu lodí, mezi nimiž byla i hlavní loď se samotnou královnou. Plni zážitků jsme se odebrali ubytovat do rodin.

Další den se konal výlet na největší obydlený zámek na světě Windsor a odpoledne jsme si naplno užili v Legolandu. Úterý jsme započali delší cestou, směřovali jsme na jih k moři do letoviska Brighton. Zde jsme navštívili překrásné akvárium s mořskými živočichy, prošli se nádhernými uličkami The Lanes a obdivovali Royal Pavilion. Nikdo z nás se neváhal projít po 533 metrů dlouhém molu, které skýtalo bezpočet atrakcí.

Přišla středa a vysvitlo slunce. Tu jsme prožili opět v Londýně. Naše poznávání pokračovalo na Royal Observatory v Greenwich. Podle tohoto místa se řídí čas v celé Evropě. Spousta studentů si zde pořídila jedinečnou fotografii na nultém poledníku. Jednou nohou tu můžete stát na východní polokouli, zatímco druhá už objevuje její západní příbuznou. Všichni jsme byli ohromeni impozantností Tower of London. S úžasem jsme hleděli na korunovační klenoty. Jak se měnila podoba mincí a bankovek jsme se dozvěděli v Bank of England. Nikdo neodolal tomu, aby si mohl sáhnou na zlatou cihlu v hodnotě 220 000 liber.

Zájezd jsme ukončili nákupy v Greenwich a pak už jsme vyrazili směrem k hranicím. S Anglií jsme se rozloučili u Eurotunelu. Cesta zpět byla rychlá, bezpečná a příjemná. Děkujeme všem našim studentům za disciplinovanost a milé zážitky.

Mgr. Jana Michnová a Mgr. Jana Týmal Valoušková

 

Fotogalerii ze zájezdu studentů velkopavlovického gymnázia do Velké Británie
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto: Archiv Gymnázia Velké Pavlovice

 

 

11-06-2012-BK