Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Bylo jednou jedno loutkové divadlo

A to nejen v příběhu z pohádkové knihy, ale i v naší knihovně. A mělo obrovský úspěch u všech šestnácti dětí, které dorazily na březnové setkání klubu RaČte s dětmi do Městské knihovny ve Velkých Pavlovicích.

Na začátku společného odpoledne knihovnice přečetla část příběhu o kašpárkovi a jeho záchraně líné a ulhané princezny z knihy Bylo jednou jedno loutkové divadlo a mezitím pracně schovávala divadélko i s loutkami pod přikrývkou. Na něj totiž přišel čas až po přečtení a děti, některé nadšeně a některé opatrně s prvotním respektem, se chopily loutek a zkusily si po skupinkách po čtyřech zahrát ve vlastní režii část příběhu. Legrace si u toho užily ony i všichni ostatní v rolích diváků, až jsme se všichni občas divili, jestli je to ještě pořád ta stejná pohádka. Protože stalo se i to, že poraženého draka se nedalo zbavit a nakonec si ho princezna chtěla vzít za muže místo prince.

A aby ani tentokrát neodešly děti z knihovny s prázdnou, tedy myšleno jen s vypůjčenými knihami, v poslední části setkání věnovanému tvoření si děti vyrobily dle své fantazie vlastního ponožkového maňáska. A že se jim moc povedly není ani třeba komentovat. 

Městská knihovna * RaČte s dětmi s knihou Eduarda Petišky Bylo jednou jedno loutkové divadlo

Text: Lucie Gawlová, knihovnice Městské knihovny Velké Pavlovice / Foto: Mgr. Eva Sadílková / 9.3.2020