Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Byla zima. Přesto bylo Putování za víny úspěšné

V sobotu 16. dubna 2022 uspořádal spolek VOC vinice Velké Pavlovice další akci, a to "Putování po vinicích za víny VOC". Jak už sám název napovídá, jednalo se o akci v terénu, která probíhala ve vyhlášené velkopavlovické viniční trati Nadzahrady. Počasí nám sice moc nepřálo, ale i přes silný nepříjemný vítr a nižší teploty, než bychom ze stupnice teploměru rádi přečetli, přijelo na 122 návštěvníků.

Jejich lásku k vínu špatná předpověď počasí neohrozila a pranic si nedělali ani z pohledu na hned po ránu zataženou oblohu, která zrovna příjemný den nevěstila. Však ono se nadarmo neříká, že „není špatného počasí, ale špatného oblečení“! Teplé obutí, bundy naducané jako péřové duchny, kulichy na hlavách a šály natřikrát omotané kolem krků putujících, připomínajících spíše polární výpravu než degustaci, toto rčení více méně podtrhly. Co na tom, že naši návštěvníci svírali stopku skleničky prokřehlými prsty v lyžařské rukavici, hlavně že jim víno chutnalo!

Vzhledem k tomu, že se slovy chvály vůbec nešetřilo a kladné ohlasy hýřily superlativy, usuzujeme, že byla akce velmi dobře přijata a navzdory nepřízni vyšší moci se vydařila na výbornou. Účastníkům akce jsme nabídli krom předem avizované ochutnávky nekonečného množství vinných vzorků také vycházku mezi vinohrady, kde na podzim dozrávají hrozny révy vinné – základní ingredience našeho věhlasného tekutého zlata a v neposlední řadě nekonečný výhled do Modrých Hor z ochozu rozhledny Slunečná.

Po ukončení Putování následovala beseda u cimbálu s cimbálovou muzikou Dúbrava u výrobní haly ŠSV, a.s., kde se mohli všichni alespoň trošku ohřát, pobýt v závětří a samozřejmě si i zazpívat a zatančit.

Co říci na závěr? Akce se povedla. Ten, kdo dorazí hned v úvodu pozitivně naladěn, neodchází rozladěn! Dobrá nálada a kladný přístup je základním kamenem úspěchu každé (nejen vinné) akce, bezchybná organizace pevným pilířem a vynikající jiskrná vína tisíce chutí zastřešením a pomyslnou třešničkou na dortu. Vězte, že chutnala sladce!

Všichni přítomní bez výjimky, milovníci vína i vinaři, se už dnes těší na další ročník
a pevně věří, že i počasí nakonec dostane rozum!

VOC vinice * Putování po vinicích za víny VOC; rok 2022

Text: Martina Suská & Karolína Bártová za VOC vinice Velké Pavlovice / Foto: Oldřich Otáhal / 19.4.2022