Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Burčákovo-řemeslný jarmark udělal radost malým i velkým

K Velkopavlovickému vinobraní neodmyslitelně patří také jarmark a to hned dvojího ražení – řemeslný a pro náš kraj naprosto specifický – burčákový a vinný. Ten první dělá radost především dětem, které obléhají stánky a přemýšlí, co se jim hodí a bez čeho se pro dnešek nemohou vrátit domů. Navíc mají jedinečnou možnost se přiučit, jak se nejrůznější krásné zboží vyrábí a přesvědčit se tak, že zvládat jakékoliv rukodělné řemeslo není žádná legrace, ale pořádný kumšt. Letos se tak mohly zastavit u kovářské výhně nebo sledovat šikovné ruce vitrážistky.

Burčákový a vinný jarmak je hojně vyhledávaným lákadlem dospělých, málokdo odolá! A proč také? Vždyť pravý a nešizený burčák je artiklem velmi časově omezeným, když ne v září, kdy „víno vaří“, tak kdy si na něj na jih Moravy přijet? Právě na to slyší velkopavlovičtí vinaři a otevírají vždy v rámci Velkopavlovického vinobraní řadu stánků na vinařském náměstíčku, aby uspokojili apetit a patřičně propláchli chuťové pohárky mlsných jazýčků všech burčákových konzumentů. Kdo burčák nerad, nepohrdne zajisté vínem, i to zde teklo proudem. Zkrátka a dobře, ve Velkých Pavlovicích nikdo na suchu jen tak nezůstane!

Karolína Bártová

 

Fotogalerii z burčákového a řemeslného jarmarku na VELKOPAVLOVICKÉM VINOBRANÍ
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2012 Karolína Bártová

 

 

02-09-2012-BK