Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Budoucí PRVŇÁČCI úspěšně zapsáni!

Ve čtvrtek 10. února 2011 proběhl na Základní škole ve Velkých Pavlovicích zápis dětí do prvního ročníku příštího školního roku 2011/2012. Zápis dítěte do školy vnímají všichni rodiče jako mimořádnou událost v životě svého dítěte, protože nástupem do školy mu končí bezstarostné dětství a začíná školní život plný práce a povinností. My učitelé zase považujeme tento den za velmi důležitý pro vývoj naší školy.

Zatímco maminky a tatínkové budoucích prvňáčků sepisovali všechny potřebné administrativní údaje, děti plnily rozmanité úkoly: kreslily obrázek, recitovaly básničky, počítaly, třídily obrázky, písmena a barvy. Tyto aktivity jsou klasickým testem školní zralosti. Na základě výsledků pak škola rozhoduje o přijetí žáka do první třídy nebo může rodičům doporučit odklad školní docházky jejich dítěte.

Po splnění všech úkolů vešly děti do pohádkového světa, který pro ně připravily paní vychovatelky ze školní družiny a Střediska volného času při ZŠ. Zde děvčata tancovala v červených sukýnkách jako Maková panenka a chlapci zase zkoušeli létat jako motýl Emanuel, jen museli být opatrní, aby neztratili jeho typický klobouček. Celé pohádkové hemžení bylo milé a úsměvné, a co bylo hlavní – děti se při něm uvolnily, spadla z nich počáteční tréma a svou roli si dokonale užívaly.

Každý budoucí školáček dostal malý dáreček, který pro něj vyrobili žáci pátých ročníků, a pamětní list, který mu bude tento den připomínat. Všechny děti za jejich výkony moc chválíme a těšíme se na ně v příštím školním roce.

Za kolektiv učitelek 1. stupně ZŠ Mgr. Miroslava Fišerová

 

Fotogalerii ze zápisu dětí do první třídy ZŠ Velké Pavlovice
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2011 Mgr. Darina Zborovská & Mgr. Lenka Tesařová

 

http://www.zs.velke-pavlovice.cz

 

11-02-2011-BK