Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Budou z nás noví čtenáři knihovny?

Den dětí v pondělí 1. června byl příležitostí, kdy mohli slavnostně oděný Král knih a knihovnice Městské knihovny Velké Pavlovice převlečená za Dvorní dámu přivítat 15 prvňáčků z 1.A třídy, paní učitelky Mgr. Drienkové a 15 prvňáčků ze třídy 1.B, paní učitelky Mgr. Zborovské na slavnostním Pasování prvňáčků na čtenáře. Role krále knih se pro velký loňský úspěch také letos ujal náš kolega, Ing. Přemysl Pálka. Pomoci nám přišla také Mgr. Eva Sadílková, se kterou knihovna spolupracuje každoročně.

Návštěva knihovny má být pro děti odměnou, všichni dospělí se snaží, aby se zde malým žáčkům líbilo, a celý připravený program je spíše hrou se slovy a s knížkami, než vážnou zkouškou znalostí. Pomáhaly Dvorní dáma, paní učitelky i Eva Sadílková, takže všechny tři úkoly děti krásně zvládly. Svůj největší výstup má Král knih až v závěru setkání, kdy se chopí skutečného rytířského meče a „pasuje“ děti na čtenáře knihovny.

Pasování na čtenáře patří k pravidelným a celostátním knihovnickým akcím, dává dětem šanci seznámit se s knihovnou a poprvé si vyzkoušet, jak by se dokázaly v prostředí knihovny orientovat a jak by se jim půjčování knížek líbilo. Za svou snahu jsou pochopitelně odměněny, díky městu Velké Pavlovice dostávají čtenářské průkazy do knihovny na dobu 12 měsíců zdarma, díky občanskému sdružení Domino si kromě drobných grafických dárečků odnášejí z knihovny také krásnou knížku z edice „První čtení“.

Společná akce pochopitelně děti k budoucí návštěvě knihovny nijak nezavazuje, dává jenom rodičům i malým čtenářům šanci využít nabídky více než 2500 titulů knih určených v Městské knihovně Velké Pavlovice žákům 1. stupně základní školy.

Mgr. Dana Růžičková, knihovnice


 

PASOVÁNÍ PRVŇÁČKŮ NA ČTENÁŘE

Třída 1.A - otevřete kliknutím ZDE
Třída 1.B - otevřete kliknutím ZDE

 

Foto © 2015 Věra Procingerová


02-06-2015 PV