Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Bronzový víkend pro Aničku

O víkendu proběhly v halách bohunického kampusu v Brně dva badmintonové turnaje ve věkové kategorii do 13 let. Kvůli nemocem se zúčastnili z oddílu velkopavlovických badmintonistů při ZŠ těchto turnajů jen dva hráči, což bylo vcelku smolné, protože se jednalo o bodované turnaje, kde hráči mohli nasbírat cenné body do národního žebříčku.

Na sobotním GPD, kde se sehráli pouze singlové zápasy, musela Anička Drápalová pro nevolnost skrečovat hned první utkání, ale následně zabojovala a dokázala tak i přes smolný úvod, dosáhnout ještě na bronzovou medaili. Martinovi Huslíkovi chyběl v kategorii chlapců k postupu do finálové skupiny jeden set, skončil tak na sedmém místě.

V neděli na prvního máje se odehrál otevřený turnaj GPC, kde se sešli mladí badmintonisté z celé ČR. V úvodním mixu podlehli Martin s Aničkou lépe hrajícímu páru z Olomouce. V singlových disciplínách pak oba postoupili po prvních utkáních do druhého kola, kde narazili na vysoce nasazené hráče, přes které již nedokázali projít. Příjemnou tečkou však byli dívčí debly, kde Anička Drápalová spolu se spoluhráčkou z Brna Markétou Sovovou, zvítězily ve vyrovnaném zápase s hráčkami ze Židlochovic. Z postupu do finále je sice vyřadily hráčky z Rychnova nad Kněžnou, ale i tak skončily na pěkném třetím místě.

Aničce tak za dvě získané bronzové medaile z těchto bodovaných turnajů patří gratulace.

Již příští sobotu se mladí badmintonisté z Pavlovic zúčastní turnaje STORGE OPEN 2016 v brněnské sportovní hale SPRINT, kde mimo zkušenější hráče U13 si zahrají také ti nejmenší v kategorii U9, kde pro některé děti půjde o první turnaj vůbec.