Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Břeclavsko zpívalo koledy s Deníkem. Podívejte se do Velkých Pavlovic

Tradiční koledy zněly ve středu večer Břeclavskem. U rozzářených vánočních stromů, před kostely, kapličkami, kulturními domy, u radnic i na náměstích se v řadě měst a obcí uskutečnila populární akce Česko zpívá koledy s Deníkem.

V Jihomoravském kraji se lidé sešli na téměř devadesáti místech. Někde společně zpívalo naráz i přes sto zpěváků. Na Břeclavsku se vánočně naladili lidé třeba ve Velkých Pavlovicích, odkud je i naše fotoreportáž. Celkem se do akce v České republice i v zahraničí zapojilo více než sto tisíc lidí.

Před radnicí u kašny se Velkopavlovičtí sešli už posedmé v řadě. Neseme vám noviny, Půjdem spolu do betléma, Rolničky, Narodil se Kristus Pán, Pásli ovce Valaši a Veselé Vánoce tam předzpívávaly děti z Dětského folklorního krúžku Floriánek s podporou členů místního Presúzního sboru.

Bylo slyšet, že malí zpěváci nacvičovali opravdu poctivě. „A protože jim to tak šlo, za odměnu jsme jim rozdali nádherné vánoční perníčky, které pro nás upekla paní Pavelková,“ ukazovala spolupořadatelka akce a lektorka krúžku Zita Dvořáková.

Že Velkopavlovickým na akci opravdu záleží, potvrdili i originálním vzhledem svého zpěvníku. „Doplnili jsme ho o titulní stránku i s datem, abychom si ho mohli založit. Přidali jsme i jednu písničku navíc, a to Štědrej večer nastal,“ prozradila Dvořáková.

Kromě Velkých Pavlovic se zpívalo také ve Vrbici, v Morkůvkách, v Kosticích, ve Tvrdonicích, v Lanžhotě, v Novosedlech, v Podivíně, ve Valticích, v Ladné, Jevišovce, v Bořeticích, v Kobylí i v Moravské Nové Vsi.

Fotogalerii Břeclavského deníku otevřete kliknutím ZDE


Kulturní dění * Velké Pavlovice zpívaly koledy s Deníkem

Zdroj: Břeclavský deník / Autor: Iva Haghofer / Foto: Iva Haghofer a Oldřich Otáhal / 14.12.2023