Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Břeclavsko je rozhlednový ráj

Po rozhledně Kraví hora v Bořeticích, U Obrázku ve Starovičkách, Nedánov v Boleradicích, Na Podluží v Novém Poddvorově, Akátové věži Výhon v Židlochovicích a samozřejmě naší velkopavlovické Slunečné vyrostla koncem měsíce března 2012 na kopci nad Hustopečemi Mandlová rozhledna.  Tím ale rozhlednový boom na břeclavsku zdaleka nekončí. V posledních letech zde vyrostla rovnou desítka nových rozhleden.

Unikátem se pak může chlubit nedaleké Zaječí, které má rozhledny hned dvě. O první, rozhledně u majáku jsme psali nedávno, ta bude slavnostně otevřena 5. července 2012. Druhá, rozhledna Dalibor, stojí nedaleko vinařství U Kapličky, je také volně přístupná, tak abyste mohli pozorovat krásy okolí z tohoto jedinečného místa. Rozhledna se nachází vedle kapličky a má celkovou výšku 11metrů. Po zdolání méně než 40 schodů se Vám otevře dech beroucí pohled do širokého okolí Nových mlýnů, Pálavy a Lednicko- Valtického areálu.

Zatím poslední, desátou nově postavenou rozhlednou je rozhledna v Drnholci. Protože jedenáctimetrová rozhledna stojí ve viniční trati U Křížku, je tak i nazvaná. Vedle ní stojí přes sto let starý kříž, který postavila rodina Scherak. Z rozhledny je nádherný pohled zejména na jih – do Rakouska. Návštěvníci mají krásný výhled třeba na město Laa an der Thaya. Vidět z ní jde také Akátová věž na kopci Výhon u Židlochovic, za dobré viditelnosti pak rozhledna Vladimíra Menšíka u obce Hlína. Rozhledna je stavěná z dřevěných komponentů, které jsou spojované ocelovými prvky. Má pevné základy, tvoří ji čtyři pilíře a schodiště ve středu.

Tak tedy vydejte se vzhůru na vyhlídkové plošiny všech nových rozhleden.
Pokud je budete chtít navštívit všechny, máte s plánováním výletů na dlouhou dobu vystaráno!

 

Zaječí - rozhledna Dalibor

 

Zaječí, Rakvice, Přítluky - rozhledna U majáku

 

Drnholec - rozhledna U křížku

 

Hustopeče - Mandlová rozhledna

 

Velké Pavlovice - rozhledna Slunečná

 

Bořetice - rozhledna Kraví hora

 

Starovičky - vyhlídka U obrázku

 

Boleradice - rozhledna Nedánov

 

Nový Poddvorov - Na Podluží

 

Židlochovice - Akátová věž Výhon

 

21-06-2012 PV