Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

BŘECLAVAN perlil, i díky velkopavlovickým protagonistům

Národopisný soubor BŘECLAV je perlou a špičkou pohybující se již od roku 1954 na poli folklóru. Vystupuje nejen v České republice, Evropě, ale velmi často i za velkou louží, zkrátka po celém světe. Již dlouhá léta jsme zaznamenávali čím dál častější přání, aby tento soubor zahrál, zazpíval a zatančil i na Velkopavlovickém vinobraní. Nápad to byl zajisté výborný, avšak o to náročnější bylo pro tento vytížený soubor najít volný termín ve svém nabitém kalendáři. Letos vše klaplo a tak si mohli všichni účastníci Velkopavlovického vinobraní užít Břeclavan na vlastní kůži!

Veškeré informace o tomto věhlasném souboru naleznete na webových stránkách Břeclavanu na adrese www.breclavan.com. Jednu zajímavost související právě s naším městem vám však prozradíme již nyní. V Břeclavanu vystupuje řada mladých lidí, kteří pocházejí z Velkých Pavlovic nebo mají s naším městem pevné vazby.

Nejmladším z nich je skvělý verbíř, tanečník a zpěvák Vít Loveček z Velkých Pavlovic, dále pak zpěvačka a tanečnice Zuzana Martinková (dříve Pláteníková) rodačka z Velkých Pavlovic t. č. žijící v Lednici, zpěvačka a tanečnice Lucie Stránská (dříve Šauerová) pocházející ze sousedních Bořetic t. č. vyučující folklórního souboru a lidových tanců na ZUŠ Velké Pavlovice a také excelentní cimbalista a zpěvák Lukáš Růžička, syn současné paní knihovnice Dany Růžičkové.

 

Nejen jim děkujeme za úžasný a nezapomenutelný zážitek s Břeclavanem!

 

Karolína Bártová

 

Fotogalerii z vystoupení národopisného souboru BŘECLAVAN
na Velkopavlovickém vinobraní 2012 otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2012 Ing. Vlastimil Loveček

 

 

02-09-2012-BK