Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

BRATŘI EBENOVÉ vystoupí na vinařském dvoře u Balounů

Již tento pátek budou mít všichni milovníci vynikající hudby jedinečnou příležitost zúčastnit se koncertu BRATŘÍ EBENŮ. Hudební večer se uskuteční od 17.00 hod. ve stylovém prostředí vinařského dvora firmy Baloun ve Velkých Pavlovicích, kde si mohou zájemci prohlédnout v rámci exkurze sklepní a výrobní prostory firmy a samozřejmě také ochutnávat výborné víno.

Samotný koncert Bratří Ebenů začíná ve 20.00 hod. (podrobnou pozvánku otevřete kliknutím ZDE). Akci pořádá velkopavlovická umělecká agentura SolisArt pod vedením Romana Veverky, kterého jsme požádali o krátký rozhovor…

 

Rozhovor s Romanem Veverkou - Agentura SOLIS ART

 

1. První otázka se nabízí zcela přirozeně – jak jste přišli právě na Bratry Ebenovy?

Agentura Solis Art se snaží organizovat akce originální a specifické. Zároveň je také dlouhodobým cílem nás všech co nejefektivněji využít potenciál rodného místa a regionu. Kvality, které najdeme právě na jižní Moravě, nenabízí žádná jiná oblast – je jí zdejší vinařská kultura.  Proto nás napadlo udělat koncert někoho, kdo se sám svou kvalitou hodí k těmto našim zdejším pokladům. Volba byla tedy jasná. Z mnoha důvodů jsou Bratři Ebenové umělci, kteří jako by vystihovali i kvalitu zdejších vín. Je v tom jakási analogie. Vkusnost, noblesa, jemnost, kultura projevu, to je vše co spojuje jak umělce, tak i vína z Vinařství Baloun, které nám nabídlo své prostory. Konkrétně za toto spojení jsme velmi rádi. Ne každé vinařství může nabídnout takové zázemí, nemluvě o špičkových vínech.

2. Jaká je vaše spolupráce s Radkem Balounem?

Velmi si chválíme jeho přístup. On sám je vpodstatě umělec, nejen jako vinař, ale i svým hlubokým kulturním cítěním. Neznám osobně tolik zdejších lidí, kteří mají takový přehled např. o naší hudbě 60. a 70. let. Vždy, když se spolu potkáme, stočí se brzy naše řeč na muziku. Radek je velký milovník hudby a mám pocit, že mu i naše oslovení k této spolupráci polichotilo.

3. Jak se tvářili Ebeni na spojení jejich hudby a vinařství?

Přijali to s velkým nadšením. Myslím, že i oni jsou ve svém přehledu lidé, kteří mají respekt k práci vinařů a ke kvalitním vínům. Vzpomínám si, že jedním z hostů Marka Ebena Na Plovárně byl i pan prof. Vilém Kraus. A jejich rozhovor o víně byl jako vždy inspirující. I zde byla naše inspirace pozvat bratry Ebeny k nám.

4. Prý dojde i k netradiční spolupráci našeho Presúzního sboru a Ebenů?

Kdo zná jejich poslední album Chlebíčky, jistě ho zaujala píseň Folklóreček. Je často možné ji i zaslechnout v rádiích. Tato písnička je jakousi nadsázkou až parodií různých moderních  pseudo-folklorních skupin, které někdy nedělají moc dobrou službu lidové písni. V refrénu Ebeni zpívají „Nejvíc mě ten folkloreček dojímá, když ho hrají elektricky, s bicíma“ což jasně vystihuje o čem píseň je.

Nabídli jsme jim, že bychom si tuto vtipnou věc zapěli s nimi a byli jsme s nadšením přijati. Nevím, jestli mám prozrazovat, že naše první společná zkouška bude až před vystoupením. Jsme však všichni profesionálové, takže se můžeme společně těšit na povedené hudební spojení folklórního sboru a moderní hudby a humoru.

5. Budete v podobných akcích pokračovat?

Velmi rádi. Věřím, že páteční koncert bude pěkným začátkem našeho rozsáhlejšího projektu, který plánujeme pro příští rok. Zatím je ve fázi příprav, ale vzhledem k současným aktivitám, píli a šikovnosti jak města Velké Pavlovice, tak i vinařů samotných, věřím pevně v jeho úspěch.

Myslím, že i my zde máme umělcům co nabídnout, něco navíc k jejich honoráři. Je to zdejší milá atmosféra, srdečnost lidí a malebnost kraje. Jak nám naše zkušenosti doposud potvrzují, každý, kdo zde účinkoval, si právě toto pochvaloval.
Chtěl bych říci, že si toho vážíme a snažíme se také pomáhat tyto zdejší charakteristiky udržovat a rozvíjet. Věřte nebo ne, všude není samozřejmostí, že vám jako hostovi nabídnou třeba dobré pohoštění a jednají s vámi mile. U nás je to stále milou samozřejmostí a dělejme vše pro to, ať to tak dál zůstane. A pak i bratři Ebeni se k nám budou rádi vracet…

Děkuji informačnímu centru za spolupráci a pomoc při realizaci koncertu…;-)

 

A my děkujeme Romanu Veverkovi za zajímavý rozhovor.

Karolína Bártová

 

 

15-06-2010-BK