Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

BRANNÉ DNY aneb kterak zachovat chladnou hlavu

Jak se zachovat při požáru? Komu zavolat při havárii? Jakým způsobem ošetřit zlomenou ruku? To vše si vyzkoušeli žáci Základní školy Velké Pavlovice na dvoudenním branném cvičení, které proběhlo 3. a 4. dubna 2012.

První den si žáci v průběhu čtyř vyučovacích hodin zopakovali práci s mapou a buzolou, orientaci v terénu a orientaci na mapě samotné, první pomoc a chování za mimořádných situací. V poslední hodině shlédli DVD o přírodních katastrofách a jak se při nich chovat.

Druhý den se nesl ve znamení pochodového cvičení a nácviku evakuace školy. Zde se osvědčili školníci školy, kteří v 8.05 hodin vyhlásili poplach údery na  kovadlinu. Žáci opustili budovu školy určeným východem a vydali se směrem  k rozhledně Slunečná.

Zde byla menší přestávka na občerstvení a pak už se šlo k myslivně, poté k novému rybníku Biocentra Zahájka, dál na ranč a odtud přes velký kopec mezi vinohrady zpět ke škole. Cesta pohodově ubíhala, počasí nám i přes počáteční nepříznivou předpověď přálo, tak co více jsme si mohli přát!

Ing. Lenka Bukovská

 

Požár? Havárie? Katastrofa? - Hlavně nezpanikařit!!!

 

 

05-04-2012-BK