Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Bramborová medaile z Mikulova pro naše florbalisty

Úterý 8. prosince 2015 bylo ve znamení setkání devíti týmů základních škol okresu Břeclav ve florbalu, které se konalo v nedalekém Mikulově. Vstupní losování rozdělilo školy do dvou skupin, kde naše základní škola byla společně se školou z Brumovic, Moravského Žižkova a Lanžhota. Z těchto čtyř týmů do boje o celkové vítězství postupovali dva.

Nám se hned v úvodu dařilo, vyhráli jsme nad ZŠ z Brumovic 5:1, se ZŠ z Moravského Žižkova to bylo 8:3 a v závěru jsme Lanžhot porazili 6:1. Cesta do semifinále byla otevřená.

Zde nás čekala ZŠ Kupkova z Břeclavi. Hned v úvodu bylo poznat, že jde o školu se sportovním zaměřením. My jsme se všal nedali, ale přesto jsme prohráli 3:1. Cesta do finále se nám tak zavřela. Naděje však umírá poslední a tak jsme po krátké přestávce sehráli poslední zápas o třetí místo.

Čekala nás ZŠ Brumovice, kterou jsme ve skupině již jednou porazili. Hned v úvodu jsme se ujali vedení 3:0, ukolébat jsme se tím ale nenechali. Soupeř během několika minut vyrovnal a do konce utkání se stav nezměnil. Následovaly nájezdy, po první sérii byl stav nerozhodný. Následovala druhá série nájezdů, systém "náhlá smrt". A zde měl větší štěstí náš soupeř, tedy ZŠ Brumovic. Prohráli jsme na nájezdy, tím jsme se umístili na 4. místě a domů jsme si odvezli pomyslné bramborové medaile.

A kdo nás reprezentoval? V bráně byl Jakub Herzán, hráči – David Hájek, Vojtěch Plšek, Miroslav Náležinský, Matin Bílek, Jakub Cedivoda, Dan Frýbert a Petr Mrázek.

 

Ing. Lenka Bukovská, Základní škola Velké Pavlovice * www.zs.velke-pavlovice.cz


 

Fotogalerii z účasti žáků ZŠ Velké Pavlovice na florbalovém turnaji
základních škol v Mikulově otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2015 Archiv ZŠ Velké Pavlovice

 

 


09-12-2015-BK