Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Bramborákiáda aneb Kluci v akci

Ve středu 13. ledna 2010 odpoledne proběhla ve školní kuchyňce na II. stupni ZŠ akce školního klubu - velké soutěžní klání o nejlépe chutnající bramboráček. Pod dohledem vychovatelky Lenky se skupinka sedmi chlapců (kupodivu mezi nimi nebyla ani jedna dívka) s vervou pustila do škrábání a strouhání brambor. A byli byste opravdu překvapeni, jak jim šla práce pěkně od ruky!

Kluci si také dali záležet při ochucování svého těsta, nezapomněli přidat všechny potřebné ingredience, aby měl bramborák tu správně česnekovou a majoránkovou chuť. A pak už se jen smažilo a smažilo, obracelo a obracelo a výsledkem celého snažení byla spousta chutných bramboráčků.

Kluci na nic nečekali, hned se pustli se do jídla. Málem by byli zapomněli nechat kousek bramboráčku pro porotu, která nakonec zvolila tři vítěze.

Zde je máme:
1. místo:   Martin Horák
2. místo:   Jakub Franc
3. místo:   Filip Češek


A jak se správně říká: „Bez práce nejsou koláče“, a proto jsme se po závěrečném vyhlášení výsledků s hochy ještě pustili do pořádného úklidu celé kuchyňky a s plnými bříšky jsme se rozešli domů.

Děkujeme všem chlapcům za účast a příště zveme všechny milovníky palačinek na další soutěžní akci školního klubu, kterou bude tentokrát „Palačinkiáda“.

 

Fotogalerii z Bramborákiády na SVČ
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto: Archiv SVČ při ZŠ Velké Pavlovice

 

14-01-2010-BK