Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Bouřka přinesla 20 mm srážek, výstraha trvá

V sobotu večer dne 12. července 2008 se po dvacáté hodině přehnala nad Velkými Pavlovicemi bouře a prudký déšť, který přinesl místy až 20 mm srážek, což znamená celkový úhrn o objemu 20 litrů vody na 1 m².

Na tyto klimatické jevy vydal Český hydrometeorologický ústav již včera ráno výstrahu o vysoké pravděpodobnosti bouřek s nebezpečnými doprovodnými jevy, která potrvá v Jihomoravském kraji až do dnešních 23.00 hod..

V těchto případech by měli lidé dbát následujících doporučení: 

-         V důsledku přívalových srážek může dojít k prudkému krátkodobému rozvodnění malých toků, potoků, nebo i jindy suchých koryt, k zatopení sklepů, garáží, níže položených bytů, komunikací apod.

      · Při silném dešti dostatečně snížit rychlost jízdy autem, při delším trvání deště může dojít k průtoku vody přes komunikace. 
· Zastihne-li nás bouřka v krajině, je třeba vyhledat nižší polohy (ale pozor na jejich zatopení), nikoli však v blízkosti větších stromů, stožárů apod.
· Nutno dávat pozor i na možnost pádu drátů elektrických rozvodů.


Pro zajímavost Vám přinášíme radarový snímek oblačnosti nad naší republikou
včera (12. 7. 2008) ve 20.30 hod.

Žlutá až červená barva znamená velmi silné deště.

 

 

13-07-2008