Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Bohumil LOŠŤÁK navštívil městečko pod Slunečnou

Lesník, spisovatel, rotarián a fotograf Ing. Bohumil Lošťák od Tří Grácií v Lednici chystá na počátek listopadu výstavu fotografií v sále velkopavlovické radnice, která se bude konat v rámci oslav jeho pěkného životního jubilea - 88. narozenin. Záštitu nad výstavou přijal starosta města Ing. Pavel Procházka a guvernér Rotary International Česká a Slovenská republika Ing. František Ryneš.

Po prohlídce výstavního sálu a krátkém setkání se studenty gymnázia zkontroloval kaštanovníky jedlé, které vypěstoval a daroval do Velkých Pavlovic, aby zdobily prostranství u Zastavení ve vinařské trati Francle.

Rozhledna Slunečná byla další zastávkou na cestě. Stal se pravděpodobně nejstarším návštěvníkem, který vystoupal na vyhlídkovou plošinu. Dílem náhody na rozhledně prodléval malíř Antonín Vojtek s rodinou. Pánové obdivovali krásné výhledy do vinorodé krajiny a vzpomněli, že přesně  před rokem se setkali na slavnosti v Tišnově, kde oba dostali ocenění Osobnost Jihomoravského kraje.

Být v září ve Velkých Pavlovicích a nenapít se burčáku? Ve Vinařství V&M Zborovský ochutnal burčák z Moravského muškátu a pobesedoval s jedním z majitelů - Martinem Zborovským.

 

Fotogalerii z návštěvy Ing. Bohumila Lošťáka ve Velkých Pavlovicích
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © Ing. Zdeněk Karber

 

11-09-2009