Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Bobule z devítky v Bludišti nezabloudily :D

Bludiště je zábavný soutěžní pořad ostravské televize. Zkusit své štěstí v tomto soutěžním klání se vydali žáci ZŠ Velké Pavlovice v úterý 25. dubna 2017. Pro svůj tým si zvolili název Bobule. A jak v úvodu natáčení řekl moderátor Roman: „Jak jinak by se družstvo z Moravy mělo jmenovat?“

Soutěžní družstvo tvořili hoši ve složení Filip Šlancar, Ondřej Bank a dívky Simona Hasilová a Natálie Morozjuková. Soupeřem jim bylo družstvo Gymnázia z Českého Krumlova, které v ranním klání vyhrálo.

Našemu družstvu se dařilo se střídavými úspěchy, ale štěstí stálo více na straně soupeře. Před závěrečnou tajenkou už rozdíl bodů byl tak velký, že v případě uhádnutí tajenky by naše družstvo stejně nevyhrálo.

Ale Bobule to nevzdaly. Za získané body dokoupily ještě dvě  indicie a s pěti nápovědami se pustily do hádání osobnosti. Po dvou odkrytých nápovědách zkusila Simona zatipovat, ale špatně. Při odkrytí třetí jí zajiskřily oči a vykřikla: „Marylin Monroe!“ Uhádli jsme! Skutečně se jednalo o americkou zpěvačku Marylin Monroe. A tak nám bylo přičteno 15 bodů, ale ani to nestačilo na celkové vítězství.

Nakonec bylo potřeba určit někoho, kdo bude skákat pro plyšového Bludišťáka. Důvěru dostal Jáchym Kosík, žák šestého ročníku. Při prvním pokusu mu plyšový maskot vyklouzl z ruky, ale druhým pokusem byl náš.

S dobrým pocitem nového nevšedního zážitku jsme se vrátili navečer domů.

A kdy nás uvidíte v televizi?
Již v sobotu 17. června 2017 v 11:30 hodin na programu ČT Déčko.

ZŠ * Deváťáci v soutěži České televize Ostrava BLUDIŠTĚ

Text: Ing. Lenka Bukovská, Základní škola Velké Pavlovice / Foto: Archiv ZŠ Velké Pavlovice / 1.5.2017