Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Bobová dráha v Němčičkách zahajuje provoz

Nový unikát Modrých Hor se připravuje na spuštění. Kousek od známé sjezdovky v Němčičkách se v uplynulých měsících čile budovalo. Stavěla se zde obří letní bobová dráha, dlouhá téměř sedm set metrů. Provoz na nové bobové dráze bude spuštěn již zítra, 1. května 2010 v 14.00 hod.

Letní bobová dráha - WIEGAND Alpine Coaster


Alpine Coaster je sportovní zařízení pro volný čas, které bylo vyvinuto na základě dlouholetých zkušeností z dostatečně známé technologie letní bobové dráhy. Stejně jako u klasické letní bobové dráhy je i zde pro pohyb na vlastní dráze využito gravitační síly při minimálním sklonu dráhy 6%. Také zde si uživatel dráhy určuje zcela individuelně vlastní rychlost pomocí vozové brzdy.

Po dohodě s dozorčími orgány jsou ve výšce nad 1 m mezi trubkovou pojezdovou konstrukcí a zemí instalovány záchytné sítě a minimálně na jedné straně dráhy i pochozí lávka.

Vozy jsou dodávány v provedení pro 2 osoby sedící v řadě za sebou. Po obou stranách vozu jsou instalovány 2 vzájemně propojené brzdové páky, ovládané vždy jezdcem sedícím na zadním sedadle. Dvoubodovým bezpečnostním pánevním pásem vpředu a tříbodovým vzadu jsou jezdci pevně upoutáni do svých sedadel. Vepředu sedící osoba má k dispozici na držení dvojité madlo před svým sedadlem. Nárazníky uvnitř i vně karoserie pohltí jako hlavní bezpečnostní prvky v případě nárazu většinu energie.

Fotogalerii z výstavby bobové dráhy v Němčičkách
otevřete kliknutím na obrázek ...

 

30-04-2010 PV