Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Bláznivý víkend ve znamení ŠIBŘINKOVÉHO plesání

Stalo se už pravidlem, že se jeden z posledních víkendů plesové sezóny ve Velkých Pavlovicích nese na vlnách karnevalového veselí, u nás řečených ŠIBŘINEK. V neděli to rozparádí děti na maškarní diskotéce, předchozí sobotní večer patří dospělým, mnohdy až do brzkého ranního kuropění! Ani rok 2013 nebyl výjimkou a tak v sobotu večer, dne 2. března, otevřela místní sokolovna své brány bláznivému světu fantazie bez hranic a zábran.

Úvodní průvod masek zaplnil parket pestrým zástupem jednak tradičních bytostí ze světa pohádek, ale také ze světa nejrůznějších povolání, ať už současných, nebo z dob dřívějších, nechyběly ani bytosti navýsost morbidní, jiné hýřící vtipem... prostě od každého trocha. Nejen do pochodu průvodu, ale také k tanci, poslechu, zpěvu či popíjení vyhrávala taktéž jako rok co rok stejná a hlavně oblíbená kapela ESSO, která dělá čest svému jménu. Její muzikanti jsou skutečně esa, zahrají totiž cokoliv, co si jen vymyslíte.

Samozřejmostí Šibřinek byla i bohatá půlnoční tombola, ale předevním hřeb večera - slavností vyhlášení nejlepších a nejnápaditějších masek. Opět další tradice – nebylo to lehké a jednoduché rozhodování. Nakonec padlo následující rozhřešení – ve skupinách braly zlato ČARODĚJNICE, stříbro si odnesli AVATAŘI a bronz ASTERIX A OBELIX. V jednotlivcích zvítězil RÁKOSNÍČEK, druhou příčku obsadil NEADRTÁLEC, další místa udělena nebyla.

Oceněným maskám posíláme obrovskou gratulaci! Také všem, kteří neváhali a věnovali svůj drahocenný čas náročným přípravám masek, patří ohromný obdiv, uznání a poděkování. Svou účastí nejen zpestřili, ale také vlastně vytvořili ŠIBŘINKY přesně takové, jaké mají být. Barevné a veselé! Přesvědčte se v bohaté fotogalerii slečny Terezy Pláteníkové, které tímto za snímky velmi děkujeme.

Karolína Bártová


 

Fotogalerii z ŠIBŘINEK 2013 otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2013 Tereza Plátníková

 

 

04-03-2013-BK