Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Blahopřání pro maminky každého věku

Dámský klub a Městská knihovna Velké Pavlovice pod záštitou města obnovily včera, v neděli 15. května tradici velkopavlovických oslav Dne matek. Ačkoliv jsme svým maminkám a babičkám doma blahopřáliprvní květnovou neděli, hledali organizátoři v našem městě vhodnější termín pro kulturní odpoledne, neboť první víkend v květnu byl ve Velkých Pavlovicích věnován vinařské turistice.

V chladném a deštivém odpoledni jsme s radostí přivítali téměř stovku diváků, kteří někdy reprezentovali celé rodiny a třeba i jejich různé generace. Všem ženám jsme poděkovali malým květinovým dárkem a především vystoupením dětí, od prvňáčků až po studenty. Celým programem provázela Jana Valoušková, která postupně uvedla téměř tři desítky malých i větších účinkujících. Líbilo se již uvítání připravené dechovou hudbou při ZUŠ Velké Pavlovice pod vedením MgA. Zbyňka Bílka, i celý koncert této dechovky se zpěvačkami Lýdií Procingerovou a Eliškou Vomáčkovou.

S recitací se představili postupně Evička Novotná, Vojtěch Antoš a Šárka Koutná. Skvělým hudebním číslem bylo také vystoupení akordeonového dua pedagoga ZUŠ Roberta Zemana, dipl. um., a studentky Veroniky Poláchové. Velký potlesk si v divadelní scénce pohádky O budce vysloužily děti ze ZŠ pod vedením Ing. Lenky Bukovské: Barbora Kallusová, Dominika Paštiková, Viktor Bednařík, Matyáš Fůkal, Pavel Krejčiřík a Antonín Střítecký. Sportovní aktivity dětí byly reprezentovány akrobatickým vystoupením roztomilých malých gymnastek: Natálky Drbolové, Sárinky Forejtové, Terezky Fůkalové, Sárinky Horákové, Elišky Konečné, Barborky Listové a Klárky Pejchlové, které vede paní učitelka Jaroslava Janů.

Krásnou část programu připravilo Gymnázium Velké Pavlovice, studenti Štěpánka Veverková a Lukáš Melichar četli ukázky ze slohových prací svých spolužáků, které všechny vznikly na téma Moje maminka. Kulturní program uzavřelo vystoupení kytarového souboru při SVČ, se kterým si všichni na závěr mohli zazpívat folkové a country písničky. Pod taktovou studentky velkopavlovického gymnázia Karolíny Osičkové se představili Jana Dofková, Barbora Forejtová, Tereza Kalivodová, Karolína Zborovská, Filip Cvan a Matěj Kynický.

Organizátoři odpoledního programu velice děkují ředitelům i pedagogům obou velkopavlovických škol za přípravu dětí i za účast na oslavě Dne matek. Poděkování patří také paní ředitelce Mileně Karberové, jejíž učitelé i posluchači se významným dílem podílejí na všech kulturních akcích, které město Velké Pavlovice organizuje při aktivitách projektu „Velké Pavlovice sobě“ v rámci dotace Obec přátelská celé rodině.

 

Fotogalerii z oslavy Dne matek otevřete kliknutím na obrázek...

 

 

Foto © 2011 Milán Pecka

 

 

16-05-2011 PV