Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Bílé zlatým. Baloun uspěl v jižní Africe s cuvée z 22 vín

Napsali o nás * Břeclavský deník, 2.10.2014Ke Cuvée 22 jej podle svých slov přivedla náhoda. Velkopavlovický vinař Radomil Baloun se nebál dát dohromady všechny odrůdy bílých vín z vinařství. Jako když se slévají do nádoby při degustaci. Výsledek? Velká zlatá medaile z Jihoafrické republiky.

Získal ji za Cuvée 22 na osmnáctém ročníku soutěže Michelangelo International Wine & Spirit Awards. „Jde o suché víno. Ocenění dvojitou zlatou medailí mně udělalo dost velkou radost," uvedl ve středu Baloun. Vítězné víno je směskou dvaceti bílých odrůd. Ta zbývající dvě pak jsou Zweigeltrebe a Rulandské modré, obě vyrobená postupem pro bílá vína.

Mezi rekordním počtem 1730 přihlášených vzorků vín od 322 vinařství byla v soutěži hned tři želízka z Moravy. Všechna z velkopavlovického vinařství. Kromě Cuvée 22 ještě Sauvignon 2013, pozdní sběr a Děvín 2013, pozdní sběr. „Suchý Sauvignon dostal zlatou medaili. Děvín, téměř jediné sladší víno, které máme ve sklepě, nezískal nic. Skutečnost, že na Jižní Afriku ještě nedolehl syndrom upřednostňování sladkých a nasládlých vín, mě těší dvojnásob," okomentoval výsledky Baloun.

Jeho vinařství se této soutěže zúčastnilo již loni. Se Sauvignonem, jenž si tehdy vysloužil zlatou medaili.

V letošním ročníku zasedlo v mezinárodní porotě osmnáct degustátorů z patnácti států. Jižní Afrika je osmým největším producentem vína na světě.

Autor: Přemysl Spěvák, http://breclavsky.denik.cz


 

Velkopavlovický vinař Radomil Baloun

 

Autor: Archiv Radomila Balouna

 

02-10-2014 PV