Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Bilance velkopavlovických hasičů: Tři zásahy v pěti dnech

K prvnímu letošnímu zásahu vyjeli velkopavlovičtí hasiči ve středu 10. února 2016. Zpráva od operačního důstojníka zněla - v Hustopečích je na předním rybníku, ve vzdálenosti 20 metrů od kraje, topící se osoba. Po cestě k zásahu se řešilo, proč nás volají, když nás k takovým událostem většinou nevolají :-). Variant jsme měli několik. Buď jsou hustopečští hasiči na výjezdu jinde, nebo se jedná o cvičení, nebo nás prostě zavolali.

Také se samozřejmě řešilo, jak budeme postupovat. Jirka Schäfer navrhl standardní řešení, kdy půjde do vody jeden hasič v plavací vestě, jištěný lanem na karabině. Kdo do vody půjde, bylo také rozhodnuto rychle. Když bude v rybníce málo vody, půjde nejvyšší, když bude více vody, půjde ten, kdo umí nejlíp plavat. Protože nás jelo pět, bylo z čeho vybírat.

Když už jsme se blížili k rybníku, zahlédli jsme osobní vozidlo HZS Břeclav, tak že nás "trklo" že se jedná o prověřovací cvičení. Tedy o cvičení, o kterém by nikdo neměl vědět.

Po vystoupení z vozidla nám bylo sděleno (že se jedná o cvičení) s tím, že se máme připravit jako k "běžné" záchraně topících osob. Dále jsme si měli navrhnout dobrovolníka, který bude osobu ve vodě zachraňovat, figuranta dělal hustopečský hasič. No a protože taktiku vymyslel J. Schäfer, byl poslán do vody on. Figuranta se mu podařilo zachránit a cvičení skončilo úspěšně,... i když Jirkovi byla asi chvilku trošku zima. 


V pondělí 15. února zasahovali velkopavlovičtí hasiči u dvou požárů. K prvnímu požáru svolala siréna velkopavlovické hasiče těsně po půlnoci.  Operační sdělil hasičům, že ze dveří rodinného domu v Kobylí šlehají plameny. Požár byl místní jednotkou (za podpory HZS Hustopeče, HZS Břeclav, SDH Velké Pavlovice, SDH Brumovice) zcela zlikvidován do půl hodiny.  Zahořel odpad v chodbě domku.

Ke druhému požáru svolával operační hasiče v 17:14 hod. Avizovaný požár průmyslové haly v Hustopečích na ul. Hybešova nevěštil nic dobrého. Naštěstí šlo opět o celkem jednoduchý zásah, kdy došlo k zahoření materiálu na regálu. Po likvidaci požárů byl prostor odvětrán přetlakovou ventilací.

Petr Hasil


 

Fotogalerii z prověřovacího cvičení v Hustopečích
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2016 Archiv SDH Velké Pavlovice


16-02-2016 PV