Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Bez práce nejsou pro tentokrát ne koláče, ale kynuté meruňkové knedlíky

Jakoby Popelka bez svých pracovitých holoubků nestihla ples na zámku, tak by nebylo na Meruňkobraní co jíst bez schopných a pracovitých rukou. A to nejen dam kuchařek, ale i řady dalších pomocníků a dobrovolníků. Protože jako se samy neotrhají marhule ze stromu, tak se ani jídlo samo na talíři neobjeví.

Že je to naopak práce pracná, o tom svědčí fakt, že 7 hodinovému sobotnímu programu Velkopavlovického Meruňkobraní předcházela ještě delší příprava den předem, tedy v pátek. To se na Ekocentru Trkmanka sešli už před 8 hodinou ranní v kuchyni nejen místní kuchařky a všichni pracovníci, co měli ruce a nohy. Ale také silná pomoc zkušených více než dvanácti rukou patřících seniorům z místního Klubu důchodců. Nechyběla ale ani pomoc od mladých dobrovolnic.


Ono totiž propracovat těsto z tolika litrů, pravidelně rozdělit dílky, ty pak naplnit meruňkami a napařit rovných 900 kynutých knedlíků, to je práce hodná mistryň. A i tak to zabralo více než devět hodin.

Těsto prý sice nekynulo, tak by si to představovali, ale na druhou stranu o dobrou náladu se všem vrchovatě postarala paní Marie Kuchyňková, která kromě spousty práce přispívala kolem sebe neutuchající zábavou.

Text: Lucie Gawlová / Foto: Josef Hicl / 4.7.2022

Ekocentrum Trkmanka * Příprava kynutých knedlíků na Meruňkobraní roku 2022