Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Betlémský příběh na farní zahradě

Během podzimních měsíců se v hlavě Hanky Bálkové zrodil nápad připravit s dětmi krátké představení o narození Ježíška v Betlémě. Sama se ujala veškeré organizace a zkoušení, sama také vymyslela scénář příběhu, který byl pojatý trochu netradičně: jak by to asi vypadalo, kdyby se Ježíšek narodil v dnešní době ve Velkých Pavlovicích. 

Kromě známých postav Josefa, Marie, pastýřů, andělů a Tří králů se tak v příběhu objevil i vinař, starosta, pekař, záchranář a reportérka. 

Děti s nadšením trénovaly a zkoušely, ale termín představení musel být stále odsouván kvůli tomu, že se hlavní účinkující postupně dostávali do karantény. Nakonec to vyšlo až na neděli 9. ledna 2022. 

Na farní zahradě se sešlo několik desítek diváků, kteří herce odměnili potleskem a dobrovolným příspěvkem. O pravou vánoční atmosféru se postaral padající sníh. Zimou zkřehlí účinkující i diváci se mohli zahřát výborným svařeným vínem nebo horkým čajem, které poskytlo Vinařství Mikulica. 

Příjemně strávené odpoledne tak udělalo
definitivní tečku za celým vánočním obdobím. 

Farnost * Živý Betlém na farní zahradě

Text: Jana Julinková / Foto: Oldřich Otáhal / 13.1.2022