Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Berušky přivítaly Mikuláše pekelným rejdem!

„Když se čerti ženili, bylo právě teplo,
tancovali rejdovák, až jim z šosů teklo!“

První dny adventu jsou za námi, svátek svatého Mikuláše za dveřmi a besídky ve školce v plném proudu! První z nich se odehrála právě včera, ve čtvrtek 3. prosince 2009, kdy si děti ze třídy Berušek se svými paními učitelkami Boženkou Procházkovou a Zdeničkou Pláteníkovou pozvaly na pekelné čertovské vystoupení své nejbližší. A rozparádily to skutečně s vervou peklu vlastní. Čertíci i čertice tančili, zpívali, recitovali a dováděli jak se patří. Snad jen ten kotel s vroucí vodou a oblaky štiplavé síry chyběly!

Po veselé besídce následovala nadílka z rukou nejpovolanějších – svatého Mikuláše a jeho pomocníka, krásného anděla. Avšak jako první vtrhly mezi Berušky začouzené čertice, které měly o řádění školkaříků neuvěřitelný přehled, což z počátku dětičky lehce vyvedlo z rovnováhy. Nakonec ale pekelné velvyslankyně usoudily, že nikdo z nich není až tak zkažený a nedobrý a že náprava je ještě možná :-)! Kromě druhé šance daly dětem, společně s Mikulášem a andělem, bohaté balíčky plné pamlsků a voňavého ovoce.

Děkujeme vám čertice, Mikuláši i andílku! Za rok na nashledanou!

 

Fotogalerii z Mikulášské besídky v Beruškách otevřete kliknutím na obrázek...

Foto © 2009 Karolína Bártová

 

Mateřská škola i rodiče děkují studentům velkopavlovického gymnázia,
kteří ani na chvilku nezaváhali a byli velmi ochotní udělat nejmenším dětem "Mikuláše"!

 

04-12-2009