Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Běh pro Paměť národa

Běh pro Paměť národa je akce, kterou pořádá Paměť národa, nejrozsáhlejší pamětnická databáze v Evropě. Tato databáze je veřejně přístupná (www.pametnaroda.cz) a má nám umožnit připomínat si klíčové mezníky našich dějin prostřednictvím vzpomínek těch, kteří tyto události prožili.

I naše krajské město má svoji vlastní pobočku a právě 29. května 2023 v 19 hodin otvírá novou, interaktivní expozici Tichá hrdinství * více o projektu po kliknutí ZDE.

Běh probíhal v květnu na 11 místech, ten brněnský se konal v sobotu 20. května na Kraví hoře v Brně. Vybrat jste si mohli z různých variant běhů – štafeta na 4 km, jednotlivci 1 km, 4 km nebo 8 km. Zisk ze startovného pomůže podpořit natáčení dalších vzpomínek pamětníků. Pokud běžci chtěli, mohli si na startovní čísla doplnit důvod, pro koho nebo pro co běží, koho chtějí svým během připomenout.

Naše velkopavlovické gymnázium zastupovala symbolickým kilometrem Kristýna Polášková ze septimy a její spolužáci Miroslav Náležinský a Matyáš Poulík, kteří si zaběhli rovnou 8 kilometrů. Nejmladší kategorii reprezentovaly v dětském běhu dcerky paní učitelky Jany Strouhalové – Eminka a Amálka. 

Krásné odpoledne umocnilo mimořádně pěkné počasí a přítomnost herce Michala Isteníka, který akci moderoval. 

Chtěla bych poděkovat Kristýně, Mirkovi a Matyášovi, že svůj volný čas věnovali této zajímavé akci s přesahem jak sportovním, tak společenským.

Gymnázium * Běh pro Paměť národa 2023

Text: Mgr. Pavla Míchalová, pedagožka Gymnázia Velké Pavlovice / Foto: Archiv Gymnázia Velké Pavlovice / 22.5.2023