Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

BĚH O VELKOPAVLOVICKOU MERUŇKU? Skvělá premiéra.

Neuvěřitelných a hlavně nečekaných 281 závodníků se zúčastnilo
I. ročníku BĚHU O VELKOPAVLOVICKOU MERUŇKU,
který se premiérově uskutečnil o velikonoční sobotě dne 26. března 2016 ve Velkých Pavlovicích.

Dětské kategorie závodily na školní tartanové dráze a i přes chladné počasí a prázdniny jich nakonec vyběhlo 106. Hlavní závod měl start a cíl před radnicí a přesně v pravé poledne vyběhlo na trať 164 závodníků.

Ženy běžely kratší trať 5 km. Roli favoritky splnila Irena Pospíšilová, druhá o 32 vteřin byla Erika Farkašová a třetí Kateřina Doubková měla na vítězku ztrátu jedné minuty. Mužům pořadatelé určili trať dlouhou 8 km a podle předpokladů vyhrál Roman Paulík, druhý v cíli Dan Fiala doběhl se ztrátou 40 vteřin, za dalších 15 vteřin se jako třetí v cíli objevil nejlepší veterán Dušan Tomčal.

Výsledková listina I. ročníku Běhu o velkopavlovickou meruňku * ke stažení ZDE

 

Tento běh byl zařazen do celoročního seriálu běhu MORAVSKO-SLOVENSKÉHO BĚŽECKÉHO POHÁRU 2016 (více na http://bkhod.webnode.cz/), ale zároveň byl určen také široké veřejnosti. Pořadatele velmi potěšila hojná účast velkopavlovických, kterých se po celkovém součtu všech kategorií, od dětí až po dospělé, vypravilo na tratě různých délek a obtížností pěkných třiačtyřicet.

V dětských kategoriích běželo 18 závodníků z Velkých Pavlovic. Nejúspěšnější byl jednoznačně Štěpán Prokeš (roč. 2002), který na plné čáře zvítězil v kategorii Starší žáci. Na další medailové umístění dosáhl malý Šimonek Hejl (roč. 2012), který si odnesl stříbrnou placku za druhé místo v kategorii Benjamínci – kluci.

Výsledková listina Běh o velkopavlovickou meruňku
Kategorie DĚTI z Velkých Pavlovic *
ke stažení ZDE

 

Skvělou základnu měly Velké Pavlovice v kategorii JUNDOR (Junioři – Dorostenci). Celkem se na startu potkali tři místní hoši. Dva z nich se po závodu postavili na bednu, třetí skončil těsně pod stupni vítězů na smolném bramborovém místě. Dorostenec Tomáš Osička (roč.2000) byl druhý, Martin Horák (roč. 2000) třetí a Patrik Havlík (roč. 2000) čtvrtý.

Výsledková listina Běh o velkopavlovickou meruňku
Kategorie JUNDOR z Velkých Pavlovic *
ke stažení ZDE

 

Kategorie dospělých běžců byla zastoupena celkově 164 běžci. „Pětku“ si zaběhlo 52 závodníků, „osmičku“ pak 112. Na startovací listině hlavních běžeckých kategorií bylo zaregistrováno celkem 22 závodníků z Velkých Pavlovic. Kratší pětikilometrovou trať si zaběhlo 8 Velkopavlovčanek, delší osmikilometrovou trať 14 Velkopavlovčáků. Na nejvyšší stupníky oficiálně vyhlášených kategorií Moravsko-slovenského běžeckého poháru dosáhl jako jediný z Velkopavlovčáků Radek Kynický (roč. 1972), v kategorii Muži 40. S chvályhodným časem 31:17 obsadil třetí místo, ztratil pouhé tři minuty na vítěze kategorie. Avšak i ostatní místní nakonec opojnou chuť sladkého vítězství okusili.

Pořadatelé pro závodníky z Velkých Pavlovic vyhlásili dvě speciální kategorie NEJLEPŠÍ VELKOPAVLOVČÁK & NEJLEPŠÍ VELKOPAVLOVČANKA. V kategorii NEJLEPŠÍ VELKOPAVLOVČANKA zvítězila Karolína Bártová (roč. 1977), stříbrnou si vyběhala Anna Lacinová (roč. 1988) a bronzovou Alena Pilátová (roč. 1975). V kategorii NEJLEPŠÍ VELKOPAVLOVČÁK vystoupal na nejvyšší stupínek bedny Radek Kynický (roč. 1972), na druhém místě skončil Lukáš Kynický (roč. 1997) a na třetím Radek Bárta (roč. 1975).

Výsledková listina Běh o velkopavlovickou meruňku
Hlavní kategorie ŽENY - 5 km, MUŽI - 8 km z Velkých Pavlovic *
ke stažení ZDE


Všem zúčastněným závodníkům z Velkých Pavlovic a to nejen těm,
kteří dosáhli na stupně vítězů, patří obrovská gratulace a zároveň
upřímné poděkování za aktivní podporu nové velkopavlovické sportovní akce!

Velké díky patří také všem organizátorům běhu v čele s Městem Velké Pavlovice a Běžeckým klubem Hodonín – Sboru dobrovolných hasičů V. Pavlovice, Základní škole a Gymnáziu V. Pavlovice, Ekocentru Trkmanka V. Pavlovice, místnímu Klubu důchodců, Dámskému klubu, Velkopavlovické chase, Službám města V. Pavlovice, fotografům a všem dobrovolníkům, kteří si ochotně ukrojili ze svého pohodlí a volného času a přišli pomoci.

Děkujeme všem sponzorům!
RPS logistic, s.r.o. Velké Pavlovice * Vinařství Lacina Velké Pavlovice * RAALTRANS a.s. Hradec Králové

Běhu zdar a za rok na startovní lajně na shledanou!


Karolína a Radek Bártovi & Pavel Bíla, organizátoři I. ročníku Běhu o velkopavlovickou meruňku 2016


 

Fotogalerie

I. ročník BĚH O VELKOPAVLOVICKOU MERUŇKU 2016

 

Fotogalerie 1 * otevřete kliknutím ZDE Foto © 2016 Oldřich Otáhal
Fotogalerie 2 * otevřete kliknutím ZDE – Foto © 2016  Oldřich Otáhal
Fotogalerie 3 * otevřete kliknutím ZDE – Foto © 2016  Jiří Otřel
Fotogalerie 4 * otevřete kliknutím ZDE – Foto © 2016  Milan Kocúrik
Fotogalerie 5 * otevřete kliknutím ZDE – Foto © 2016  Milan Kocúrik
Fotogalerie 6 * otevřete kliknutím ZDE
– Foto © 2016  Magdaléna Planková

 

Zlatý Štěpán Prokeš

 

Foto © 2016 Oldřich Otáhal

 

 

 


29-03-2016-BK