Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Bavili se o víně, s vínem a při víně...

Vinné sklepy Františka Lotrinského se mohly v sobotu, dne 28. března 2015, pyšnit svou již druhou Velkopavlovickou výstavou vín a Přehlídkou oceněných vín s výstižným názvem O víně při víně. Celkově to byla už 54. jubilejní výstava ve Velkých Pavlovicích. Zcela zaplněné sklepní prostory nabízely mimořádný vinařský zážitek pro všechny milovníky vín, podtržený hudebním vystoupením cimbálové muziky Lašár.

Hodnoceno bylo téměř 260 vzorků vín místních i přespolních vinařů, dále výstava nabídla kolem stovky vín větších vinařských firem oceněných na řadě celorepublikových nebo světových výstavách.

Hosté zde měli jedinečnou příležitost ochutnat vítězná vína a to Veltlínské zelené Radka Pleskače, cuveé červené Jana Buchty, a rosé André Vladimíra Šťavíka. Všichni vítězové jsou k naší obrovské radosti právě z Velkých Pavlovic.

O tom, že Velkopavlovická výstava vín má již svou tradici a prestiž, svědčí i mezinárodní účast milovníků vín ze Švýcarska a sousedního Slovenska. Dále na výstavu zavítali návštěvníci z různých koutů naší republiky, např. z Jihlavy a Frýdku Místku.

Vedení Základní organizace Českého zahrádkářského svazu Velké Pavlovice děkuje všem zúčastněným jak z řad vystavovatelů, tak z řad široké veřejnosti, zejména však velký dík patří všem, kteří se aktivně podíleli na náročné organizaci a zdárném průběhu celé výstavy.

Již teď se těšíme na další vinařskou akci!

Jan Havránek


 

Fotogalerie z Výstavy a přehlídky vín O VÍNĚ PŘI VÍNĚ

Fotogalerie I. * otevřete kliknutím ZDE
Fotogalerie II. * otevřete kliknutím ZDE
Fotogalerie III. * otevřete kliknutím ZDE

 

Foto © 2015 Radek Nesvadba

 

 


30-03-2015-BK