Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Baroko a sonda do minulosti, to byl výlet seniorů

Členové Klubu důchodců z Velkých Pavlovic se ve středu dne 29. května 2019 vydali na další ze své nekonečné řady výletů a zájezdů. Tentokrát sice neurazili lán cesty, dalo by se říci, že jukli jenom za humna, ale o to byl cíl jejich putování zajímavější a možná i trošku překvapivější.

První zastávkou se stala obec Milotice se svou barokní perlou jižní Moravy – Milotickým zámkem. Zde proběhla prohlídka interiérů, rozlehlých reprezentativních zahrad, návštěva útulné a sladce vonící cukrárny s kavárnou a také zmíněné překvapení. Na výlet na zámek zavítaly také děti mateřskou školou povinné, které se spolu se svými paními učitelkami převlékly do kostýmů princů a princezen a užily si komentovanou prohlídku zámku veskrze autenticky, jako jeho obyvatelé před mnoha a mnoha lety. Děti byly překrásné, roztomilé a moc jim to slušelo. Však se podívejte do fotogalerie!

Druhou zastávkou bylo archeologické naleziště a vykopávky v Mikulčicích. Zde na naše dříve narozené čekala taktéž komentovaná prohlídka nabitá množstvím zajímavých informací o naší dávné historii, nabízející shlédnutí vzácných exponátů pocházejících z 8. a 9. století.

Máte zájem jít po stopách našich seniorů? Nechejte se inspirovat a zlákat prostřednictvím webových stránek. Státní zámek Milotice * www.zamekmilotice.cz, Slovanské hradiště v Mikulčicích * http://www.masaryk.info/slovanske-hradiste-mikulcice/.

Přejeme vám šťastnou cestu, stejně jako našim babičkám a dědečkům,
neboť očekáváme, že další výlet na sebe nenechá dlouho čekat!

Klub důchodců * Výlet na zámek do Milotic a na vykopávky do Mikulčic

Text: Karolína Bártová / Foto: Oldřich Otáhal / 30.5.2019