Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Barevná kytička z naší školky

Od prvního březnového dne není ve třídách Mateřské školy ve Velkých Pavlovicích slyšet štěbetání ani dětský smích. Vzhledem k situaci s onemocněním COVID-19 jsou z důvodu vládních opatření téměř všechny školky zavřené, včetně té naší.

I když děti do školky nemohou, tak se snažíme být s nimi ve spojení, inspirovat je, nabízet aktivity, které nám všem společně budou přinášet nejen radost, ale také rychleji ukrajovat z pomyslného koláče čekání na opětovné společné setkávání ve třídách. Samozřejmostí je poskytování distanční výuky pro děti předškolního věku s povinným vzděláváním, kterou děti s pomocí rodičů svědomitě plní. Vzdělávání poskytujeme i dětem do ostatních tříd.

Co nabízí naše pestrobarevná kytička? 

Jsou to aktivity přístupné nejen dětem naší školky. Na plotě podél naší MŠ jsou obrázky s hádankami, kytičkami, kvízem, také je zde jarní hra. Před školkou je umístěna k vystavování dětského tvoření síť tzv. PLOT - ART, která se krásně zaplňuje dětskými obrázky a dělá radost nejen malým výtvarníkům, ale nám všem.

Spolu s rodiči se děti mohou vydat po "Zajíčkově stezce", která je pro ně připravena v areálu školní zahrady (informace * na plakátku po kliknutí ZDE).

Ke sdílení společných aktivit nám také slouží třídní facebookové skupinky. Přidáváme zde inspirace, zajímavé odkazy, fotogalerie, skvěle funguje i zpětná vazba. Rodiče posílají záznamy tvoření s dětmi, které nás vždy velmi potěší. Abychom byly dětem blíž, natočily jsme i naše vlastní videa: "Pěkný den s písničkou", "Cvičení se zvířátky", "Srdíčkový pozdrav", také nafotily písničkové hádanky. 

Informační vývěska je plně využívána. Jsou zde všechny potřebné aktualizované informace pro rodiče i veřejnost.

Výzdoba v areálu školky nám dává vědět, že se blíží svátky jara - Velikonoce. Příroda po zimním spánku nabírá své síly, zahrádky zdobí první jarní kytky, ptačí zpěv podbarvuje krásu kolem nás. Sluníčko dodává potřebnou energii a my všichni se těšíme, že je před námi už jen vše dobré. Věříme, že se brzy s dětmi budeme opět vídat v naší barevné školičce.

Mateřská škola * Aktivity během jarního uzavření mateřinky

Text: Kolektiv pedagogů Mateřské školy Velké Pavlovice / Foto: Archiv Mateřské školy Velké Pavlovice / 30.3.2021