Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Barbora Pleskačová byla mezi deseti nejkrásnějšími


Napsali o nás; Břeclavský deník 4.12.2012 * Velké Pavlovice, Nanjing Miss víno z Velkých Pavlovic je jednou z deseti nejkrásnějších dívek na světě. Rozhodlo o tom světové finále Miss turismus v čínském Nanjingu. Barbora Pleskačová se probojovala mezi padesáti krásnými reprezentantkami jednotlivých zemí do Top 10.

Je to další skvělý úspěch moravské krásy. Podle zpráv z facebooku se novou Miss Tourism 2012 stala v neděli Miss Litvy, titul první vicemiss putoval do Koreje a druhou vicemiss se stala Číňanka," uvedl člen poroty soutěže Miss víno Branko Černý, který je s jednadvacetiletou reprezentantkou Moravy v kontaktu.

Spojení prostřednictvím jejího missího deníčku ale není z Číny vždy úplně jednoduché. „Občas technika a cenzura povolí a máme i fotografie," přiznává Černý trable.

Na finálové zážitky a postřehy přímo z úst velkopavlovické miss si tak podle všeho musejí všichni počkat až po jejím návratu domů. Pleskačová by měla z Číny do Prahy přiletět v pondělí v devět hodin večer.

Poslední dny před velkým finále strávila ve městě Jiangsu nacvičováním choreografií, focením a také přehlídkou v centru. „Odskočila" si jen do Xuancheng.

Po hodině spánku jsem se probudila do úplně jiného světa. Už jsem neusnula, nevěřila jsem vlastním očím. Míjela nás různě sestrojená vozidla, ve městech nebyly žádné chodníky, domy byly rozbořené, zaházené různými látkami, které také využívají místo oken. Všude vysázená zelenina, pod mosty postavené stany... Mimo velká města je tu velká bída, lidé se umývali a prali na veřejných toaletách," popisuje ve svém deníčku.

Po přehlídce v národním oblečení dívky v Xuancheng po dvojicích nastoupily do aut, a postavily se do střešních oken. „Čekala nás projížďka městem. Všechny cesty blokovala policie, měly jsme maximální ochranu. Připadla jsem si jako britská královna, která ze svého vozu mává občanům. Byl to krásný zážitek," přiznává.

Bára se do mezinárodní soutěže kvalifikovala díky vítězství v prvním ročníku Miss víno. Jedná se o soutěž, která snoubí dívčí krásu, lásku k vínu a obdiv k folklóru.

Autor: Michal Šupálek

 

Autor: Král vín

 

04-12-2012 PV